Domů » Bleskovky » Zuckerberg se trefil do černého: Instagram zvýšil svoji hodnotu na 35 miliard dolarů

Zuckerberg se trefil do černého: Instagram zvýšil svoji hodnotu na 35 miliard dolarů

Když v roce 2012 Facebook kupoval Instagram, pyšnila se druhá jmenovaná síť 27 miliony aktivních uživatelům, Facebook za ni tehdy utratil 730 milionů dolarů. V roce 2014 počet aktivních uživatelů Instagramu narostl na 300 milionů a zákonitě také vzrostla jeho hodnota, nadnárodní finanční společnost Citigroup ji odhaduje na 35 miliard dolarů.

  

Za dva roky se tak jedná o nebývalý úspěch. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg si může mnout ruce hned dvakrát, neboť vysoké ohodnocení Instagramu mělo vliv i na samotný Facebook – cena jedné jeho akcie vzrostla na 91 dolarů. Jsme zvědaví, jak se Zuckerbergovi podaří zhodnotit další uskutečněné akvizice – WhatsApp a Oculus VR

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Přiznám se, že doposud tak úplně nevím, co to instagram je. Mám tušení, že to nějak souvisí s nahráváním fotek na FB, ale přijde mi to divný, protože na FB nahrávat fotky přece jde, tak proč to dělat přes nějakou externí aplikaci? … zřejmě ten mobilní Fb tolik nepoužívám, tak proto to nevím :)

  • Jacek (neregistrovaný)

   Martin: jsme na tom stejně

  • Je to fotomrvítko co dělá v zásadě fotky a videa, která se sdílí mezi uživatele. Proslavil se hlavně díky opravdu povedeným filtrům, které dokážou vyloudit i z obyčejných fotek občas něco s atmosférou. Pro upřesnění – jsem grafik a jakékoliv automatické zprávy fotek apod. nesnáším a položku filtry v Photoshopu používám pouze pro rozostření a šum. Instagram je výjimka, doporučuju aspoň vyzkoušet. Na momentky je to fajn (pokud není ambice fotky tisknout, nebo s nimi dál pracovat.

  • „úpravy“ samosebou, ne „zprávy“ – autokorekce byla chytřejší než já, když jsem nedočkavý.

  • lerion (neregistrovaný)

   Tak dlouho se vylepšovaly fotoaparáty v telefonech, až mohl přijít software, který kvalitní, kontrastní a barevně vyvážené fotky zase zmrví…

 2. Jacek (neregistrovaný)

  Že vy tam ty chyby dáváte schválně? Také totéž činím při prezentacích a ten, kdo najde chybu, obdrží drobnou pozornost.SD karta by mně se šikla :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).