Domů » Bleskovky » Ztratili jste Samsung? 100 milionů zařízení s funkcí SmartThings Find pomůže s nalezením

Ztratili jste Samsung? 100 milionů zařízení s funkcí SmartThings Find pomůže s nalezením

Vyhledávací služba Samsung SmatThings Find překonala významný milník – vyhledávacích uzlů je po celém světě již 100 milionů. Majitelé těchto zařízení souhlasili s jejich použitím jakožto uzlů Find Node sloužících k zjišťování polohy podporovaných zařízení. Díky ekosystému SmartThings, který je špičkovou technologií umožňující propojení a ovládání různých zařízení v chytré domácnosti, je tak pomocí této funkce denně lokalizováno na 230 000 zařízení.

PC SmartTag 02 1
Služba SmartThings Find má přes 100 milionů vyhledávacích uzlů

„Jsme velmi pyšní na to, jak rychle se služba SmartThings Find za necelý rok rozrostla a každý den pomáhá lidem po celém světě najít stovky tisíc zapomenutých zařízení,“ říká TM Roh, prezident a ředitel divize Mobile Communications Business společnosti Samsung Electronics, a dodává: „SmartThings Find je dalším příkladem toho, jak společnost Samsung pokračuje ve vytváření nových smysluplných služeb pro pohodlnější a méně stresující život.“

SmartThings Find je šikovná služba pro hledání ztracených věcí

Služba SmartThings Find umožňuje určit polohu podporovaných a zaregistrovaných smartphonů Galaxy, chytrých hodinek, sluchátek nebo dokonce pera S Pen Pro. K vyhledávání osobních věcí, třeba klíčů nebo peněženky, poslouží chytré přívěsky Galaxy SmartTag nebo SmartTag+. Funkce SmartThings Find, která je významnou součástí ekosystému SmartThings, využívá k vyhledávání ztracených zařízení technologii Bluetooth Low Energy (BLE) a ultraširokopásmovou technologii (UWB).

samsung smartthings find
Samsung SmartThings Find

Zařízení lze díky vysílanému signálu najít, i když je odpojeno od komunikační sítě. Pokud je hledané zařízení již příliš daleko od smartphonu svého majitele, mohou v pátrání automaticky pomáhat i ostatní uživatelé smartphonů nebo tabletů Galaxy, kteří v aplikaci povolí příjem signálu ze ztracených zařízení v okolí a následné anonymní odesílání jejich polohy na server SmartThings.

‎SmartThings
Cena: zdarma

Službu SmartThings Find Members ocení zejména v rodinách, které potřebují dohlížet na domácí mazlíčky nebo mít přehled, kde se právě nacházejí klíče od auta – a to i v případě, že u sebe zrovna nemají svůj telefon. Samsung SmartThings Find je dostupná zdarma v rámci ekosystému jihokorejské společnosti.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Pouzivam SmartTag+ a je to fajn vec. Aj tu na SK mi uz viac krat synchronizovalo polohu cez cudzia mobily. Jedine co mi trosku chyba, je moznost vyhladat Watch4. Aj ked v aplikacii Wearables je moznost Find my Watch, tak SmartThing hodinky nenajdu lebo ze vraj nie su registrovane v Samsung Account (co su). Tak mozno tato moznost pribudne casom, ale momentalne je to skoda. Este dodam ze by mohli aj do caseu Buds Pro pridat UWB vysielac, aby sa sluchadka dali vyhladat aj ked nie su spojene s telefonom.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).