Domů » Bleskovky » ZTE ukázalo nové koncepty smartphonů. Zaujmou nezvykle umístěnými fotoaparáty

ZTE ukázalo nové koncepty smartphonů. Zaujmou nezvykle umístěnými fotoaparáty

Společnost ZTE sice na našem trhu oficiálně nepůsobí, ve svém portfoliu má ale rozhodně zajímavé smartphony a další chystá. Čínská firma se nyní pochlubila dvěma koncepty, nad kterými aktuálně přemýšlí. Oba případy mají společného jmenovatele – snahu vytlačit selfie kamerku z displejového prostoru.

zte

ZTE Axon V

První koncept znázorňuje obří smartphone s 6,8″ displejem roztahujícím se do všech stran. Má se jednat o OLED panel s poměrem stran 21:9, který nenarušuje žádný výřez či otvor pro selfie kamerku. Tam být umístěna ve výstupku vpravo nahoře, kvůli čemuž má být telefon tvarově nesymetrický, výstupek se totiž nezasouvá dovnitř těla, ale neustále vyčnívá.


zte v

Hlavní fotoaparát je u tohoto konceptu umístěn na obvyklém místě v levém horním rohu zad. V obou případech se jedná o duální kameru. ZTE tvrdí, že díky vystouplé selfie kameře bude možné do telefonu osadit baterii s vyšší kapacitou. Jelikož přemýšlí i nad takovými detaily, je možné, že tento koncept půjde v průběhu tohoto roku do výroby.

ZTE Axon S

I druhý koncept počítá s kamerami na boku, tentokráte ale má mít telefon sendvičovou konstrukci a kamerky se mají vysouvat -vysunutím vlevo se vpředu odhalí dvě čočky selfie kamerky, a vzadu dojde k odhalení tří kamer.

zte z

Klasická má mít podle ZTE rozlišení 48 Mpx, sekundární 19 Mpx, poslední fotoaparát má být schopný pětinásobného optického přiblížení. Pod tímto semaforem se ještě nachází xenonový (!) blesk.

zte s

Oba telefony mají dále dostat čtečku otisků integrovanou do displeje, sluchátkový reproduktor schovaný do tenkého rámečku nad displejem. Chybět nemá ani podpora sítí 5G. Zda a kdy se podaří tyto koncepty přetavit v reálná zařízení, se ZTE nepochlubilo.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Kéž by Axon S vyšel a měl vážně Xeon Blesk.

vojtausti
Uživatel
vojtausti

Teda nevim, ale u Axon S nevidím vysouvání vlevo a vpravo. Pouze vlevo a na vysutém modulu je selfie i hlavní fotoaparát.

bkf1
Uživatel
bkf1

Aneb „kam s ním“ :-D Opět další apple-kravina, které se bohužel nezbavíme…

uni
Uživatel
uni

?

bkf1
Uživatel
bkf1

UNI:
Tím myslím výřez obecně (a ano nebyl první u Apple ale to je jedno, protože co se objeví u Apple, to je hned adpotováno celým světem)… bude se s ním teď několik let šolíchat všude možně, stejně tam bude zavazet, ale nakonec se ho MOŽNÁ přeci jen zbavíme, až budou displeje, které to umožní. Do té doby ale ale Apple určitě vymyslí (nebo prostě jen použije) NOVÉ obtěžující/omezující nesmysly ??

bkf1
Uživatel
bkf1

PS: Jen tak z hlavy mě napadá ten telefon bez konektorů (taky s tím přišel nedávno nejaký noname výrobce), což je „SUPER“ nápad, aby když se mi vybije telefon někde na cestách, tak abych měl minimální šanci si ho nabít ??

uni
Uživatel
uni

A tak. No Apple, resp. Sharp nevymýšlí nic složitého, prostě kolem těch senzorů udělal displej. Ty nesmysly s průstřelem, vysouváním apod. tvoří jiní, zoufalí výrobci:)
Nevím o ničem, co by na iOS bylo omezeno oním výřezem.

Onen bezkonektorový telefon na kickstarteru totálně pohořel:)

zipiik
Uživatel
zipiik

uni: Sharp a Apple neudělali displej kolem senzoru, ale vyřízli v displeji místo pro senzory. Je fakt zásadní rozdíl, jestli se displej vyřízne pro notch nebo vyříznou/vyvrtají otvory pro čidla, ty zoufalče :)

Menty
Uživatel
Menty

Ať už je výřez cokoliv, je to čiré zoufalství, stejně jako díry apod. To jen uni se nám tu snaží zas jako správná ovečka namluvit, že je lepší být bez pravé nohy, než bez levé :)

xzeit
Uživatel
xzeit

Fajn. Takže po dlouhé době přijde s xenonovým bleskem ZTE :-).

kleinak
Uživatel
kleinak

Jediné co mě zajímá je ten xenonový blesk, který dnes nemá žádný telefon a tváří se, že dokáží fotit cokoliv, pravda je opak, pouze statické snímky a za pěkného počasí, to dokáží dnešní telefony téměř všechny i ty do 10 tis kč.
Xenon je jiná liga, vím o čem mluvím, měl jsem N9, N808 a teď L1020.

xzeit
Uživatel
xzeit

Asi myslíš Nokii N8. Ta měla xenon.
No já Nokii N82, tady xenon u Nokie začínal.
Pak N8, 808 – nejlepší a pak Lumii 1020.
Ten návrat přijde, neboj se.