Domů » Bleskovky » ZTE ukázalo dvě žiletky Blade Vec a lowendový model Kis 3 Max

ZTE ukázalo dvě žiletky Blade Vec a lowendový model Kis 3 Max

Ani ZTE na veletrhu IFA nelenilo a ukázalo světu nové přírůstky do rodiny Blade Vec společně s telefonem z nejnižších pater, ZTE Kis 3 Max.

ZTE Blade Vec 4G

Nejvyšším modelem, který ZTE na veletrhu IFA představilo, ale zdaleka nemá ambice konkurovat vlajkovým lodím, je Blade Vec 4G. Zaujme především zajímavě řešeným zadním krytem imitující uhlíková vlákna, výbavou však spadá spíše do střední třídy. O tom svědčí použití procesoru Qualcomm Snapdragon 400, díky kterému si zaslouží označení 4G, podporuje totiž sítě LTE.

  

Pětipalcový displej nabízí HD rozlišení, což mu dává jemnost 294 ppi, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 je taktován na 1,2 GHz a společnost mu dělá 1 GB operační paměti. Vnitřní paměť má kapacitu 16 GB a je možné rozšířit ji paměťovou kartou. Telefon bude nabízen ve dvou variantách, které se liší rozlišením použitých fotoaparátů – vyšší model nabídne kombinaci 13 a 2 megapixely, slabší varianta pak 8 a 1 megapixel. V obou případech bude hlavní fotoaparát vybaven autofokusem a LED diodou.

  

Kromě LTE bude Vec 4G obsluhovat datové přenosy skrze Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, nechybí ani GPS. Baterie má kapacitu 2 300 mAh, rozměry zařízení jsou 143 × 70,1 ×  7,8 mm, operačním systémem je Android ve verzi 4.4 KitKat. Telefon bude dostupný na evropském trhu za cenu 229 EUR (6 300 Kč), varianta s horším fotoaparátem přijde na 179 EUR (asi 5 000 Kč).

ZTE Blade Vec 3G

Tato verze telefonu Vec přišla o procesor od Qualcommu a tudíž i o podporu sítí LTE. Za to se však díky 5megapixelovému čelnímu fotoaparátu má stát specialistou na tvorbu selfies, zadní kamerka nabízí rozlišení 8 Mpx. Displej je stejný jako v předchozím případě, stejně tak i kapacita paměti RAM. O výkon se však stará MediaTek MTK6582 s taktem 1,3 GHz a vnitřní úložiště se smrsklo na 8GB, naštěstí stále existuje možnost jeho rozšíření.

  

Kromě čelní kamerky má model Vec 3G ještě v jedné věci navrch, bude existovat ve variantě dual SIM. Design je stejný jako v případě modelu Vec 4G, půdorysné rozměry se ale decentně zmenšily na 139,3 × 69,8 mm, tloušťka zůstává působivých 7,8 mm. Vec 3G se bude v Evropě prodávat za cenu 179 EUR (5 000 Kč).

ZTE Kis 3 Max

Největším plusem Kis 3 Max bude bezesporu cena, která je stanovena na 100 EUR (2 800 Kč) a koresponduje s celkovou výbavou. Úhlopříčka displeje jsou 4,5 palce, rozlišení je pouze 480 × 854 pixelů (217 ppi). Telefon pohání dvoujádro od MediaTeku s taktem 1,2 GHz a podporou pouhých 512 MB RAM. Vnitřní rozšiřitelné úložiště nabídne 4 GB prostoru.

  

Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx, čelní kamerka pak 1 megapixel. V útrobách se schovává baterie o kapacitě 2 300 mAh, konektivita je zastoupena Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, nechybí ani GPS. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Další tuctový android s nadstavbou, který nechce nikdo z Android fans ani raději komentovat?

  2. Ta záda telefonu vypadají, jak s nalepenou nálepkou ze skinzone:D.

    Fakt děs tyhle telefony a víc tuctově už to nejde, jak správně píše Marek, a nechápu zaměření těchto přístrojů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).