Domů » Bleskovky » ZTE Star 2 se odhaluje: Ruce nepotřebujete, vystačíte si s hlasem

ZTE Star 2 se odhaluje: Ruce nepotřebujete, vystačíte si s hlasem

Společnost ZTE představila letos v dubnu telefon Star 1 a již nyní přichází na svět jeho nástupce. Hardwarově se jedná o slušně vybavený model, ovšem jeho největší specialitou je softwarová funkce, která umožňuje telefon kompletně ovládat hlasem.

  

ZTE pro tyto účely použilo 158 patentů týkajících se hlasového ovládání, díky nimž lze hlasem otvírat a zavírat aplikace, prohlížet fotografie, ovládat hudební přehrávač, fotografovat, telefonovat, odpovídat na SMS apod. Výrobce se chlubí, že jeho technologie porozumí příkazům v 90 % případů a to i v případě velmi hlučného prostředí. Odezva telefonu na hlasové pokyny jsou 1,2 vteřiny, k ovládání telefonu hlasem není zapotřebí datové připojení.

  

Design telefonu zaujme především tělem tenkým (6,9 mm) a velmi tenkými rámečky (1,2 mm) po stranách displeje. Ten disponuje úhlopříčkou 5 palců a rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů, ochranu mu zajišťuje sklo Gorilla Glass 3. generace. Nad displejem se nachází širokoúhlá čočka 5megapixelového fotoaparátu, na zádech se pak nachází 13megapixelový snímač doplněný o duální LED diodu.

  

Motorem ZTE Star 2 je čip Qualcomm Snapdragon 801 se čtyřmi jádry taktovanými na 2,3 GHz, k ruce mu jsou 2 GB operační paměti. Vnitřní paměť 16 GB lze rozšířit paměťovou kartou microSD. Běžnou bezdrátovou konektivitu Wi-Fi a Bluetooth doplňuje podpora sítí LTE. Šťávu si telefon bere z 2 300mAh baterie, operačním systémem je Android 4.4 KitKat zahalený do prostředí MiFavor 3.0.

  

Bohužel tento hlasově ovládaný kousek se zřejmě nedostane za hranice Velké čínské zdi, kde si za něj jeho výrobce řekne o 2 499 Yuanů, což je v přepočtu zhruba 9 tisíc korun. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).