Domů » Bleskovky » ZTE prý platí Microsoftu až 600 Kč za jeden telefon s WP

ZTE prý platí Microsoftu až 600 Kč za jeden telefon s WP

Santiago Sierra, portfolio manager britské pobočky ZTE, si při uvedení smartphonu ZTE Tania na ostrovní trh posteskl nad cenou, za kterou výrobce nakupuje licence operačního systému Windows Phone. Microsoft si prý za jeden telefon účtuje částku v rozmezí 15 – 20 liber (450 – 600 Kč). Sierra tak zdůvodňoval vyšší cenu okenatých smartphonů oproti konkurenčním platformám.

-

Např. Android je totiž distribuován zcela zdarma a jediné poplatky spojené s tímto systémem platí výrobci paradoxně zase Microsoftu. HTC, Samsung, LG, Acer nebo Huawei, ti všichni byli vyjednavači z Redmondu donuceni podepsat patentové smlouvy, na jejichž základě softwarovému gigantu platí desátky z každého prodaného zařízení s Androidem.

Co se týče ZTE, jedná se o první případ, kdy byla oznámena částka, kterou výrobci Microsoftu platí. Díky panu Sierrovi teď alespoň s jistotou víme, že se ultralevných smartphonů s Windows Phone jen tak nedočkáme.

Zdroj: TrustedReviews (via WPCentral)

Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kome
Uživatel
kome

Docela slušná pálka

-_- (neregistrovaný)
Anonym
-_- (neregistrovaný)

Android nie je zdarma, ano open source samozrejme je. Ale vyrobcovia platia za licencie na google sluzby. Ten android zdarma je hlavne na cinskych telefonoch, kde chyba google market, mapy atd. To co sa u nas predava je open source, plus google nadstavba ktora je licencovana tiez.