ZTE představilo prémiové modely Nubia Z5 S a Z5 S mini

Čínský výrobce ZTE včera na domovské půdě představil nová stěžejní zařízení, která zároveň doplňují portfolio rodiny Nubia – Z5 S a Z5 S Mini. Tyto dva nové smartphony se tak nabízejí zákazníkům jako alternativa drahých „značkových“ zařízení se stejnými hardwarovými parametry.

 
Novinka ve stájí ZTE – Nubia Z5 S

Nubia Z5 S: Snapdragon 800, 5″ fullHD displej a stabilizace obrazu

O větším modelu Nubia Z5 S jsme si mohli udělat obrázek již dříve. Uniklé informace naznačovaly, že smartphone bude disponovat 5palcovým displejem a procesorem Snapdragon 800, což se také nyní potvrdilo. Nová vlajková loď se chlubí displejem od Sharpu o úhlopříčce 5palců s rozlišením 1080 x 1920 px a čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 taktovaným na 2,3 GHz. Krom toho v telefonu nalezneme 13megapixelový fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a podporou natáčení videa ve vysokém rozlišení 4K.  Na přední straně najdeme 5Mpx kamerku pro videohovory.

Ve výbavě najdeme 2 GB RAM a 32 GB interní paměti bez možnosti rozšíření skrze pam. karty, podporu 4G LTE, NFC a zabudovaný infračervený port. V čem však ZTE Z5 S ztrácí kladné body je software, v telefonu totiž naleznete Android ve verzi 4.2.2. Celkové rozměry jsou 137,7 x 68,8 x 7,6 mm, hmotnost je velmi příjemných 126 gramů.

 

Nubia Z5 S mini: Rychlík v „menším“ tělě

Menší sestřička Nubia Z5 S mini je v podstatě lehce ořezanou kopií většího modelu. Hardwarově jsou na tom oba týmoví rivalové velmi podobně, rozdíly můžeme najít pouze v procesoru, jelikož Z5 S mini disponuje čtyřjádrovým Snapdragonem 600 taktovaným na 1,7 GHz a ve velikosti úhlopříčky displeje, která činní rozumných 4,7“ (tentokrát s HD rozlišením). Další odlišnost najdeme u kapacity baterie, větší model nabízí 2300 mAh, menší 2000 mAh. V čem má naopak Z5 S mini na vrch, je Android ve verzi 4.3.

  
Nubia Z5 S na oficiálních snímcích

U většího modelu si můžete vybírat mezi bílou a černou barevnou variantou, u menší Nubie můžete měnit různobarevné zadní kryty.

  
Vyměnitelné barevné kryty Nubia Z5 S mini

Z vlastních zdrojů víme, že se oba modely (v LTE variantě) na českém trhu objeví na přelomu prvního a druhého kvartálu příštího roku, ale nevylučujeme ani dřívější příchod. To vše teď záleží především na rozhodnutí v centrále ZTE. Počkat si budeme muset i na odhalení oficiální ceny.

Autor článku
Michael Krahulec

Kapitoly článku