Domů » Bleskovky » ZTE P945: 5,7″ HD displej, čtyřjádro a obří akumulátor na jedné palubě

ZTE P945: 5,7″ HD displej, čtyřjádro a obří akumulátor na jedné palubě

Po uniklých renderech smartphonu ZTE Grand S se na internetu objevily nové snímky odhalující podobu dalšího modelu tohoto čínského výrobce. Tajemná novinka nese kódové označní ZTE P945 a po vzoru současných trendů se můžeme těšit na obří displej s úhlopříčkou 5,7“ a rozlišením 720 x 1280 pixelů. O dostatečný výkon se má údajně postarat blíže nespecifikovaný procesor se čtveřicí výpočetních jader taktovaných na frekvenci 1,2 GHz. V kuloárech kolují i další informace o výbavě, která by měla obsahovat čočku hlavního fotoaparátu s rozlišením 8 Mpx a vestavěný akumulátor s poměrně štědrou kapacitou 3000 mAh.

Pro nikoho jistě nebude žádným překvapením, že ZTE P945 poběží na operačním systému Android ve verzi 4.0. Není však vyloučeno, že do prodeje se smartphone dostane s verzí systému 4.1 či vyšší. Oficiálního odhalení se tento čínský obr dočká v několika nadcházejících měsících. Z výše uvedených informací lze vydedukovat, že se nebude jednat o vlajkovou loď výrobce, nýbrž model, který se zařadí po bok ostatních smartphonů ze střední třídy. Ačkoliv zatím není jasné, zda ZTE P945 vůbec dorazí ke břehům Evropy, dá se s jistotou očekávat, že na pultech prodejců se objeví za relativně příznivou cenu, která se stane jeho hlavní zbraní v konkurenčním boji.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Příchod s 4.0 by bylo překvapení, když tu už nějakou dobu máme 4.2…, zvláště když si 4.0 neumí moc poradit s 4jádry.

  Já se jen těším, až tahle bublinka praskne, ten trh pro tyhle monstr telefony opravdu není moc velký, tam se všichni nyní hlasitě halekající prostě nevejdou:-)

  • skeptik (neregistrovaný)

   S tou velikostí je to relativní. Poté, co si na ni zvyknete, přijdou vám naopak všechny ostatní telefony trapně malé a nechápete, že s tím někdo může pracovat.

  • S4crifice (neregistrovaný)

   S tou velikostí na tom něco bude.

   Já měl SE K800i, který ve své době byl dost velký, pak přišlo Touch Pro a najedno 800ka byla malá .. pak Desire Z, slečna má G300 …

   Nicméně ale pak už nastává ta hranice, kdy je opravdu třeba tak velký displej pro telefon, když tu jsou tablety …

   Přece jen telefon má sloužit jako přenosné zařízení v kapse/kabelce a já kapsy na 6′ displeje a více nemám … :)

   Radši 4,3, který mi přijde naprosto akorát a pak tablet, nic mezi tím bych já osobně nevyužil …

  • S tou veľkosťou máte pravdu. Ja mám SGS2 a 4,3´´ display je pre mňa už hraničný. Ako ste povedali, telefón má slúžiť ako prenosné zariadenie a tak aby sa dalo aj pohodlne nosiť v kapse. Ja osobne čakám na nejaký dobrý telefón s touto uhlopriečkou. Väčší display už nechcem. Toto je tak aby som mohol pohodlne písať, surfovať po nete a telefonovať. Čakám ako bude vyzerať SGS4 lenže sa bojím, že zasa tam buchnú 5´´ display alebo niečo podobné, lebo kvalitné 4´´ telefóny už pomaly prestávajú vyrábať…a to ma dosť štve

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Myslím, že SGSII je telefon tak akorát, jak výkonem, tak velikostí …

   Možná ještě HD2 ..

 2. Jsem zvědav kam to až potáhnou z velikostí display. Já měl v ruce teď přes Vánoce NOTE II a sice je to pěkné ,ale pádlo je to pekelné. To už jsem se obával že by se to mohlo zlomit v kapse. Můj One X je ještě na úrovni a max bych bral 5“ display víc už asi ne ,ale jde jen o zvyk no.

 3. MoB (neregistrovaný)

  „… by měla obsahovat čočku … s rozlišením 8 Mpx“ Ty koky, to je čočka :)

 4. Deaktivovaný účet (01.2013)

  Vzhledem k tomu, že se Android telefony s klávesnicí v podstatě nevyrábí, tak třeba pro mě je velký dispej nutností. Jinak se na tom nedá vůbec psát, ale i na velkém displeji je to mizérie

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).