ZTE P945: 5,7″ HD displej, čtyřjádro a obří akumulátor na jedné palubě

Po uniklých renderech smartphonu ZTE Grand S se na internetu objevily nové snímky odhalující podobu dalšího modelu tohoto čínského výrobce. Tajemná novinka nese kódové označní ZTE P945 a po vzoru současných trendů se můžeme těšit na obří displej s úhlopříčkou 5,7“ a rozlišením 720 x 1280 pixelů. O dostatečný výkon se má údajně postarat blíže nespecifikovaný procesor se čtveřicí výpočetních jader taktovaných na frekvenci 1,2 GHz. V kuloárech kolují i další informace o výbavě, která by měla obsahovat čočku hlavního fotoaparátu s rozlišením 8 Mpx a vestavěný akumulátor s poměrně štědrou kapacitou 3000 mAh.

Pro nikoho jistě nebude žádným překvapením, že ZTE P945 poběží na operačním systému Android ve verzi 4.0. Není však vyloučeno, že do prodeje se smartphone dostane s verzí systému 4.1 či vyšší. Oficiálního odhalení se tento čínský obr dočká v několika nadcházejících měsících. Z výše uvedených informací lze vydedukovat, že se nebude jednat o vlajkovou loď výrobce, nýbrž model, který se zařadí po bok ostatních smartphonů ze střední třídy. Ačkoliv zatím není jasné, zda ZTE P945 vůbec dorazí ke břehům Evropy, dá se s jistotou očekávat, že na pultech prodejců se objeví za relativně příznivou cenu, která se stane jeho hlavní zbraní v konkurenčním boji.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku