Domů » Bleskovky » ZTE Nubia Z5 oficiálně: Pět palců s fullHD rozlišením a čtyřjádrový procesor

ZTE Nubia Z5 oficiálně: Pět palců s fullHD rozlišením a čtyřjádrový procesor

Není tomu dávno, kdy ZTE odhalilo název nové modelové řady Nubia, která bude určena pro high-end zařízení. Prvním zástupcem této série se stane již déle spekulovaný a nyní oficiálně ohlášený model Nubia Z5, který bude dalším příspěvkem do nově vznikající kategorie telefonů s pětipalcovým displejem. Ten nabídne fullHD rozlišení, tedy 1920 x 1080 bodů, díky čemuž jemnost obrazovky dosáhne nadprůměrné hodnoty 443 DPI.

Z dalších specifikací můžeme jmenovat čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, jemuž sekundují dva gigabajty RAM. Fotografové si poté přijdou na své díky 13megapixelovému fotoaparátu s velmi obstojnou světelností f/2.2. Operačním systémem se tradičně stane Android v téměř aktuální verzi 4.1 a při životě bude přístroj držet baterie s nadprůměrnou kapacitou 2 300 mAh. Špatná zpráva, kterou u podobných zařízení slýcháváme čím dál častěji je opět dostupnost, která je zatím ohlášena pouze pro domovskou Čínu. To zamrzí o to více, že cenovka se ustálí přibližně na 550 dolarech, což je v přepočtu na české koruny hodnota lehce pod 10 500 korun. Největším konkurentem modelu Nubia Z5 bude zřejmě chystaný Huawei Ascend D2, který bude oficiálně představen na veletrhu CES v Las Vegas.

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

 1. Proc sem porad cpete telefony ktere jsou nám k ničemu pokud se nedostanou ani do Evropy informujte nás o tom co je aktuální pro nás trh a pro okolní státy ti tel jsou zajímavý ale k cemu když je nemůžeme vzít do ruky

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Protože to dnes je in a nebylo by o čem psát.

   Ono kdyby to tu bylo běžně k dostání cena je stejná jako Sony, HTC, Samsung. Takhle si to objedná v ČLR jen někdo a je to zajímavá exotická věc.

  • Posik (neregistrovaný)

   Třeba protože se tento telefon dostane do Evropy a možná i k nám!

 2. Dnes se u novinek uvádějí jakési odhadované ceny na prvních zahraničních trzích. To je zaváděcí, protože mnohý český zájemce o chytrý telefon, tablet atd. je natěšený, čeká a když se konečně výrobek objeví u nás, je cena mnohem vyšší a na fórech se diskutuje jak je cena mimo. Počítám, že i kdyby se tenhle telefon dostal k nám, bude stát min. 15000,-.. Nicméně parametry vypadají velmi zajímavě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).