ZTE Nubia Z5 oficiálně: Pět palců s fullHD rozlišením a čtyřjádrový procesor

Není tomu dávno, kdy ZTE odhalilo název nové modelové řady Nubia, která bude určena pro high-end zařízení. Prvním zástupcem této série se stane již déle spekulovaný a nyní oficiálně ohlášený model Nubia Z5, který bude dalším příspěvkem do nově vznikající kategorie telefonů s pětipalcovým displejem. Ten nabídne fullHD rozlišení, tedy 1920 x 1080 bodů, díky čemuž jemnost obrazovky dosáhne nadprůměrné hodnoty 443 DPI.

Z dalších specifikací můžeme jmenovat čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, jemuž sekundují dva gigabajty RAM. Fotografové si poté přijdou na své díky 13megapixelovému fotoaparátu s velmi obstojnou světelností f/2.2. Operačním systémem se tradičně stane Android v téměř aktuální verzi 4.1 a při životě bude přístroj držet baterie s nadprůměrnou kapacitou 2 300 mAh. Špatná zpráva, kterou u podobných zařízení slýcháváme čím dál častěji je opět dostupnost, která je zatím ohlášena pouze pro domovskou Čínu. To zamrzí o to více, že cenovka se ustálí přibližně na 550 dolarech, což je v přepočtu na české koruny hodnota lehce pod 10 500 korun. Největším konkurentem modelu Nubia Z5 bude zřejmě chystaný Huawei Ascend D2, který bude oficiálně představen na veletrhu CES v Las Vegas.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku