ZTE Grand X IN: první „Intel Inside“ se u nás začne prodávat v lednu

Již od druhé poloviny ledna příštího roku se mohou zákazníci operátora O2 těšit na nový přírůstek do rodiny chytrých telefonů značky ZTE. Model Grand X IN nabídne za lákavou cenu poměrně slušnou výbavu postavenou okolo čipové infrastruktury Intel. Nový model je vůbec prvním takto vybaveným telefonem v České republice.

ZTE Grand X IN zaujme pouze necelých deset milimetrů tenkým tělem s výrazně zaoblenými rohy. Přednímu panelu dominuje 4,3palcový displej s qHD rozlišením. Zádní kryt telefonu napomáhá jistému úchopu zejména díky ergonomickému prohnutí a výrazně texturovanému povrchu. V telefonu najdeme operační systém Android 4.0 a doufejme, že aktualizace na verzi 4.1 „Jelly Bean“ na sebe po uvedení na trh nenechá dlouho čekat. S 8Mpx fotoaparátem na zadní straně je rovněž možné pořizovat video až ve fullHD rozlišení. Přední kamerka pro videokomunikaci má pak VGA rozlišení.

 

Hardware: rychlé a úsporné jednojádro od Intelu

Model Grand X IN je jako první telefon v ČR založený na procesorové architektuře od společnosti Intel. Srdce telefonu tepe na frekvenci 1,6 GHz, vyznačuje se energetickou nenáročností a slušným výkonem. Například v oblíbeném testu výkonosti mobilních zařízení AnTuTu dosahuje ZTE Grand X In výsledku téměř 7000 bodů. Operační paměť telefonu má velikost 1 GB, vnitřní úložný prostor pak 4 GB, což není příliš mnoho, ale naštěstí se nezapomnělo ani na slot pro paměťové karty microSD.

Telefon bude pro české zákazníky dostupný od ledna 2013 v prodejní síti Telefónica. Základní (nedotovaná) cena telefonu se bude pohybovat kolem hranice 6 000 Kč včetně DPH.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku