ZTE Grand S o sobě dává vědět: 5″ fullHD displej, quad-core CPU a 13Mpx fotoaparát

Před časem se objevila na internetu zpráva, že ZTE hodlá na veletrhu obchodní elektroniky CES 2013 představit nový pětipalcový chytrý telefon. Spekulace přiživil sám výrobce, když na čínské sociální síti Sina Weibo zveřejnil hrubé náčrty chystaného telefonu a později obrázek lodi s nápisem Grand S na boku. Je tedy jasné, že nepůjde o nějaký druhořadý low-end model, ale přímo o vlajkovou loď čínské společnosti.

ZTE Grand S bude mít fullHD (1080p) displej s uhlopříčkou 5 palců, bude poháněn Androidem pravděpodobně ve verzi 4.1 a díky večerejšímu úniku známe jeho vzhled, jinak je to ale vše, co o tomto zařízení víme, přesnější hardwarové specifikace zatím ZTE celkem úspěšně střeží před médii. Připomínáme, že model Grand S bude představen 8. ledna na veletrhu spotřební elektroniky CES 2013 v Las Vegas.

 

Aktualizováno 28. prosince

Na internet se dostaly další rendery a detaily o hardwarových parametrech. Kromě pětipalcového fullHD displeje telefon nabídne 13Mpx fotoaparát, 2 GB RAM a tloušťku pouhých 6,9 milimetrů. Hnacím motorem se stane quad-core procesor Qualcomm Snapdragon S4 (APQ8064), o přísun energie se postará 2 500mAh akumulátor. Premiéra je naplánována na 8. ledna.

 

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku