Domů » Bleskovky » ZTE Axon 7 oficiálně: Snapdragon 820, 6 GB RAM a virtuální realita Google Daydream

ZTE Axon 7 oficiálně: Snapdragon 820, 6 GB RAM a virtuální realita Google Daydream

Společnost ZTE dnes představila nadstandardně vybavený smartphone nazvaný Axon 7. Přináší snad vše, co lze dnes od vlajkové očekávat, celek je navíc zabalen do slušivého kabátku od Designworks – od dceřiné společnosti BWM, která na desingu spolupracuje s mnoha automobilkami a technologickými společnostmi.

zte-axon-7_0

ZTE Axon 7 je kovový celokovový smartphone, celistvost zad narušují pouze vodorovné plastové předěly, které umožňují volný průchod bezdrátovým sítím. Čelní stranu z velké části vyplňuje 5,5″ AMOLED displej s Quad HD rozlišením, bohužel kovové ohraničení ještě doprovází černý lem, takže ultratenké rámečky jsou pouze optický klam. Částečnou omluvenkou budiž zaoblení skla Gorilla Glass 4 po bocích a také mřížky stereoreproduktorů na horní a spodní straně.

axon

Tu horní v levé části narušuje 8Mpx čelní kamerka, na zadní straně se pak za čočkou se světelností f/1.8 ukrývá 20Mpx čip se schopností záznamu 4K videa. Fotoaparát je opticky stabilizován a využívá fázové ostření. Fotoaparátu dělá společnost duální dioda a snímač otisků prstů. Fyzické rozměry telefonu jsou 151,8 × 75 × 8,7 mm a hmotnost 185 gramů.

header2

Nyní se dostáváme do útrob zařízení, kde tepe vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 820. Velikost operační a vnitřní paměti je na výběr ve dvou kombinacích – buď 4/64 GB nebo 6/128 GB. U obou variant lze navíc rozšířit úložiště paměťovou kartou microSD, takže o prostor na data mít uživatel rozhodně nouzi nebude.

axon2

ZTE Axon 7 podporuje sítě LTE, volání přes VoLTE, NFC a podle technických specifikací zveřejněných serverem AndroidCentral má i Force Touch displej; jiné zdroje ale tento údaj nezmiňují. Devízou tohoto modelu má být i zvuk, kromě zmíněných stereoreproduktorů je totiž vybaven 24-bit/96KHZ DAC převodníkem a stereo zesilovačem. Energii telefonu dodává 3 250mAh akumulátor, který lze díky technologii Quick Charge 3.0 dobít za 30 minut na 50 procent. Nabíjení probíhá přes oboustranný konektor USB-C.

Axon

Telefon pohání operační systém Android 6.0.1 Marshmallow, avšak dá se počítat s tím, že na podzim dostane Android N. Jedná se totiž o vůbec první smartphone podporující platformu Google Daydream pro virtuální realitu (více informací), byť oficiálně podle referenčního návrhu Google navržen nebyl. ZTE také společně s Axonem 7 představilo vlastní náhlavní soupravu vybavenou vlastním 9osým gyroskopem pro maximální přesnost pohybu. ZTE tvrdí, že odezva jeho VR řešení je pouze 18 ms.

zte-vr-headset

Bohužel na našem trhu zřejmě se ZTE Axon 7 počítat nemůžeme, byť bychom se rádi mýlili. Telefon míří především na čínský a americký trh, kde se bude prodávat za méně než 500 dolarů (12 000 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Zajímavý stroj…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).