Domů » Články » Zombie Ace: Likvidace nemrtvých za letu ještě nikdy nebyla zábavnější (tip na hru)

Zombie Ace: Likvidace nemrtvých za letu ještě nikdy nebyla zábavnější (tip na hru)

Hry se zombies jsou vždy velmi populární. Tentokrát se podíváme na jednu bezplatnou klasiku, ve které budete muset ze vzduchu likvidovat nepřátele všemožných typů a velikostí.

Nedávno jsme vám představovali hru Minigore 2, ve které bylo nutné likvidovat nenasytné zombies osvědčenou metodou – střílením. Dnes tu máme pravý opak; v Zombie Ace totiž budete za nemrtvé rovnou hrát. Tenhle titul se řadí spíše mezi „akční klikačky“, takže vaše prsty budou mít o zábavu postaráno, a vy koneckonců také.

Po zapnutí vás přivítá menu, které je pěkně přehledné a kreslené, vypadá skoro jako virtuální komiksový časopis. Ihned na začátku vás Zomibe Ace provede prvními kroky a v bublinách plných tipů vám představí, co a jak se k čemu používá, zkrátka klasický tutorial. Hrajete za zombies, se kterými létáte v ozbrojeném letadle, stíhačce, bombardéru, vrtulníku… zkrátka v čemkoliv, co se dá dostat do vzduchu. Po cestě sbíráte virtuální peníze (žetony), ale mohu vám říci, že posbírat je všechny je docela velká výzva.

  

Během hraní se často přihodí, že s sebou srazíte nějakého nebohého opeřence nebo horkovzdušný balón. To je ale jedině dobře – pár bodů navíc se vždycky hodí. Často se vám do cesty bude plést velký vojenský bombardér nebo nepřátelský vrtulník. Nejen ten budete muset zničit časovanou minou, kterou na něj hodíte kliknutím. To je vaše jediná zbraň, se kterou si budete muset vystačit na této nebezpečné výpravě.

Zombie Ace - Universal - HD Gameplay Trailer

Při výbuchu ze zničeného nepřátelského letounu vyskočí několik parašutistů, ze kterých si „ukradnete“ nějaké ty bodíky navíc. Sbírat byste také měli různé poletující radioaktivní barely, které vám dodají o trochu více paliva a vy tak doletíte mnohem dále. Velký pozor si musíte dávat na překážky v podobě mraků se vzdušnými víry či blesky, které váš letecký prostředek dokážou značně poškodit a zpomalit. Ve hře se také na pár minut zastavíte. Máte možnost přistát v jiné lokalitě anebo se podívat do garáže, kde váše „vznášedlo“ lze opravovat a vylepšovat. A to jak za virtuální peníze, tak i za ty reálné (formou nákupu v aplikaci). K samotnému hraní ale placení není podmínkou a spoustu zábavy si tak užijete bez nutnosti investovat jedinou korunu.

Hraní je doplněno slušným hudebním doprovodem a myslím, že tenhle titul překvapí svou vizuální stránkou a jednoduše skvělou hratelností, i když po nějaké době samozřejmě mírně omrzí. Zombie Ace ale rozhodně stojí za vyzkoušení a my si myslíme, že se vývojářům z Hothead Games povedla. Dostupná je zdarma nejen pro Android, ale i pro iOS včetně verze optimalizované pro tablety. Verze pro Windows Phone bohužel k dispozici není.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Dominik Blatoň

Nadšenec do psaní, elektroniky a moderních technologií obecně. Milovník Androidu a ladných křivek mobilních telefonů. Působím také jako herní fanatik. Ve volném čase se zabývám koníčky jako fitness, turistika, cestování, jízda na kole, hudba, fotografování a grafika.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).