Jak bojovat proti znečištění vzduchu? V Londýně pomáhají tweetující holubi

Když se lidé rozhodnou umístit na zvíře čip, většinou je to proto, abychom se dozvěděli více o životě jiného živočišného druhu. Ať jsou to lvi v afrických savanách, delfíni ve vodách tropických pásem, nebo třeba tučňáci po celém světě. Málokdy však na zvíře umisťujeme čip, abychom se dozvěděli více o našem vlastním životním prostředí.

pigeonair2Holubí vestičky s čipem

Přesně to udělala marketingová agentura DigitasLBi. V Londýně vypustila do vzduchu 10 holubů, kteří na sobě mají jakýsi malý batůžek, ve kterém je lehký senzor sbírající údaje o znečištění okolního vzduchu. Holubi samozřejmě neposílají data sami, ale na vyžádání přes Twitter. Obyvatelům Londýna tedy stačí poslat tweet s polohou na účet @PigeonAir a obratem jim přijde informace o znečištění vzduchu v jejich okolí.

Cílem celé akce je poukázat na zdravotní problémy, které může dýchání vzduchu plného splodin působit. Podle CEO společnosti Plume Labs, která batůžek na holuby vytvořila, zemře v Londýně ročně 10 000 lidí právě v souvislosti se znečištěným vzduchem. Tvůrci akce doufají, že se holubům podaří během svého třídenního létání po hlavním městě Velké Británie zvýšit povědomí o tomto problému natolik, že jej začnou řešit i samotní občané, kteří mu doposud nevěnovali příliš pozornosti.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. tomas (neregistrovaný)

    Pan redaktor tigri v Afrike? Toto pre vas nie je dobra vizitka :)

  2. jiri matus (neregistrovaný)

    Dát ptákovi batůžek může jen idiot. Ptačí tělo počítá každý gram, jak se mu asi lítá? Holub má také své predátory, takový handicap mu velmi zkrátí život.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *