Domů » Bleskovky » Jak bojovat proti znečištění vzduchu? V Londýně pomáhají tweetující holubi

Jak bojovat proti znečištění vzduchu? V Londýně pomáhají tweetující holubi

Když se lidé rozhodnou umístit na zvíře čip, většinou je to proto, abychom se dozvěděli více o životě jiného živočišného druhu. Ať jsou to lvi v afrických savanách, delfíni ve vodách tropických pásem, nebo třeba tučňáci po celém světě. Málokdy však na zvíře umisťujeme čip, abychom se dozvěděli více o našem vlastním životním prostředí.

pigeonair2Holubí vestičky s čipem

Přesně to udělala marketingová agentura DigitasLBi. V Londýně vypustila do vzduchu 10 holubů, kteří na sobě mají jakýsi malý batůžek, ve kterém je lehký senzor sbírající údaje o znečištění okolního vzduchu. Holubi samozřejmě neposílají data sami, ale na vyžádání přes Twitter. Obyvatelům Londýna tedy stačí poslat tweet s polohou na účet @PigeonAir a obratem jim přijde informace o znečištění vzduchu v jejich okolí.

Cílem celé akce je poukázat na zdravotní problémy, které může dýchání vzduchu plného splodin působit. Podle CEO společnosti Plume Labs, která batůžek na holuby vytvořila, zemře v Londýně ročně 10 000 lidí právě v souvislosti se znečištěným vzduchem. Tvůrci akce doufají, že se holubům podaří během svého třídenního létání po hlavním městě Velké Británie zvýšit povědomí o tomto problému natolik, že jej začnou řešit i samotní občané, kteří mu doposud nevěnovali příliš pozornosti.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments