Domů » Bleskovky » Známe parametry nových telefonů od Googlu. Přijde Pixel 2 o jack?

Známe parametry nových telefonů od Googlu. Přijde Pixel 2 o jack?

Nová zařízení z řady Google Pixel na trh přijdou podle očekávání někdy v průběhu září či října, ale specifikace již podle všeho na veřejnost unikly nyní. Telefony by měly být dva, větší s kódovým označením Taimen a menší s označením Walley.

Google Pixel
Takto vypadá současný Pixel, čím nás asi překvapí jeho nástupce?

Taimen by měl být smartphone nahrazující Pixel XL, nicméně příliš se mu podobat nebude. Vybaven by měl být obrovským 5.99″ displejem s minimálními rámečky, což je nyní u vlajkových lodí téměř nutnost. Pravděpodobně se bude jednat o OLED panel s rozlišením 1440p vyráběný v továrnách LG. O pohon se bude starat Snapdragon 835, kterému bude asistovat RAM s kapacitou 4 GB. Úložiště by mělo být 128GB, je ale možné, že dostupné budou i jiné konfigurace. Na skleněných zádech uvidíme zřejmě pouze jednu čočku kamery, takže se Google asi vydá cestou Samsungu a svůj top model nevybaví duálním fotoaparátem.

Jedna z možných podob nové vlajkové lodi Googlu…

Oproti svému sourozenci bude Walley poměrně malé zařízení a s 4,97″ displejem bude vypadat pravděpodobně hodně podobně jako originální Pixel z roku 2016. Okolo Full HD displeje podle dostupných informací zbude dostatek místa pro dopředu orientované reproduktory, nicméně spekulace naznačují, že by tomuto umístění mohl být obětován audio jack. Výkonnostně by na tom měl být Walley stejně jako jeho větší sourozenec, takže bychom konečně mohli na trhu vidět výkonný, ale relativně kompaktní Android telefon.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Uvidíme jak dlouho pokud o „gPhone“ jim vydrží . Zatím prodeje Pixelu nebyly moc optimistické v porovnání s Nexusy nebo iPhony.

  2. Takže to bude vlastně dvojče LG za cenu o 10k vyšší ehm.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).