Známe další parametry očekávané skládačky od Googlu. Dočkáme se na podzim? – SMARTmania.cz

Známe další parametry očekávané skládačky od Googlu. Dočkáme se na podzim?

black android smartphone on brown wooden table

Na Twitteru se před pár dny spekulovalo o rozměrech displeje prvního skládacího smartphonu od Googlu. Ross Young nový Pixel srovnává se Samsungem Z Fold 4, přičemž u novinky bude displej se svými 5,8″ o něco menší než 6,19″ panel u Foldu 4.

Pokud by to byla pravda, potvrdily by se dřívější spekulace, kdy byl Pixel Notepad taktéž srovnáván právě s Foldem. Ačkoliv byl chystaný kousek očekáván již v průběhu loňského roku, nakonec to vypadá, že si budeme muset počkat až do letošního podzimu, kdy by mohl být Notepad oficiálně představen spolu s novým Pixelem 7. Cena skládacího Pixelu by měla sahat ke 1 400 dolarům, což představuje zhruba 39 200 korun včetně DPH.

pixel notepad patent

Z hlediska fotografické výbavy bychom se měli dočkat hlavního 12,2Mpx snímače IMX363, širokoúhlé kamery IMX386 s rozlišením 12 Mpx a dvojice předních fotoaparátů IMX355 s rozlišením 8 Mpx, u nichž se můžeme také těšit na novou technologii ukrytí za displej, kterou si Google nechal nedávno patentovat.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku