Domů » Bleskovky » Známe ceny nových Xperií. Za kolik pořídite modely XA2, XA2 Ultra a L5?

Známe ceny nových Xperií. Za kolik pořídite modely XA2, XA2 Ultra a L5?

Společnost Sony minulý týden v rámci veletrhu CES představila tři nové smartphony spadající do střední a nižší třídy. Novinky s názvy Xperia XA2 Dual a XA2 Ultra Dual se snaží lákat na inovovaný design, čtečku otisků prstů na zadní straně a vylepšené fotoaparáty. Čelní kamerka má být expertem na tvorbu selfies, a to nejen u zmíněných modelů, ale i u nejlevnější Xperie L2 Dual. Podle přídomku Dual je patrné, že na našem trhu budou dostupné verze se dvěma sloty na SIM kartu.

Xperia XA2, XA2 Ultra a L2: veletrh CES přinesl trio novinek od Sony

Všechny tři modely se na českém trhu objeví v průběhu února. Sony Xperia XA2 Dual se bude prodávat za 8 990 Kč, Xperia XA2 Ultra Dual za 10 990 Kč a nejlevnější Xperii L2 zakoupíte za 5 990 Kč včetně DPH.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

11 komentářů

 1. Nádherný kousek, aspon co se designu týče.Cena také odpovídající.Je dobře, že Sony nepodlehlo designu Samsungů, iPhonů a nudloidosti.

  • Souhlasím pěkné kousky, se skvělou baterkou, u sony je to znamená luxusní výdrž na jedno nabití. Sicejsem čekal o tisícovku méně u každého modelu ale i tak je to pořád výborná cena, třeba samsung a8 stojí ještě více cca 13 tisíc a je mnohem horší skoro ve všech parametech a k tomu běží na starším androidu 7. Myslím že tyhle telefony se povedly.
   Redakce: četl jsem, že xperia XA2 Ultra je schopná nahrávat 4K video při 120fps. Jelikož Sony už nevydává „whitepaper“ k svým telefonům je tato informace skoro nedohledatelná. Pokud by jste věděli více, tak díky za info????

  • 120 FPS píší jen u slow-mo. Navíc dle specifikací umí SD 630 4k jen ve 30 FPS. Takže info o 4k se 120 FPS je nesmysl.

   viz [odkaz]

  • Tlusty predrazeny medium endy s designem starym pres 4 roky, super!

  • Lukasi, Lukasi… Ty fakt bavis.

 2. Můžu se zeptat zdali tyto Xperie podporují program Treble?

 3. Pěkné telefony za příznivé ceny, Sony na mobilní divize hodně záleží aby zas nebyla v dalsi ztrátě.
  Není to tak dlouho co se zástupci Sony Mobile nechali slyšet, že už budou vyrábět pouze TOP modely za patřičně ceny.
  Nakonec to přehodnotili a v MID segmentu zůstávají a je to dobré.

 4. Xperia XA2 Dual se mi hodně líbí, až bude k mání nejde ji vyzkouším a myslím že koupím.
  Chci něco misto/k motoX žádný ze současné nabídky kromě X4 mě příliš neoslovil a Xperií jsme.nel.naposledy Zko, možná se k této značce po letech zase vrátím.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).