Domů » Bleskovky » Značka Lenovo údajně ve světě smartphonů skončí, náhradou má být Moto

Značka Lenovo údajně ve světě smartphonů skončí, náhradou má být Moto

Společnost Lenovo v roce 2014 koupila od Google někdejší mobilní divizi společnosti Motorola, od té doby přemýšlí, jak s legendární značkou naložit. Zatím Lenovo vyrábí telefony jak pod vlastní značkou, tak s kulatým logem Moto, v budoucnu by však mohlo dojít ke sjednocení; a na praporu má překvapivě vlát globálně slavnější americká značka.

Lenovo zřejmě ukončí řadu Vibe: Částečně ji mají nahradit telefony Motorola (aktualizováno)

Zatím nepotvrzené zprávy z Číny hovoří o tom, že veškeré budoucí telefony od Lenova ponesou značku Moto. Zatím není jisté, zda bude Lenovo nadále používat své další mobilní značky jako PHAB, nebo tato zařízení začlení pod nové písmenné označení za značkou Moto.

Milion prodaných Moto Z a novinka Moto M

 

Kolem značky Moto je v tomto týdnu poměrně rušno – Lenovo se pochlubilo, že za tři měsíce prodalo milion svých modulárních smartphonů řady Moto Z, a navíc v Číně představilo levný smartphone Moto M.

1-million-moto-z-sales-1340x754

Ten přichází na trh s celokovovým tělem a 5,5″ Full HD displejem se zaobleným ochranným sklem. Telefon pohání osmijádrový procesor MediaTek Helio P15 opřený o 4 GB RAM, pro uživatele je připraven rozšiřitelný prostor o kapacitě 32 GB. Telefon dále disponuje dvojicí fotoaparátů o rozlišení 16 a 8 Mpx, podporou LTE a akumulátorem o kapacitě 3 050 mAh, který se dobíjí USB-C konektorem. Nechybí ani čtečka otisků prstů, NFC a nano vrstva, která chrání telefon před postříkáním vodou.

moto-m-official

Telefon půjde do prodeje 11. listopadu za cenu 1 999 CNY (asi 7 100 korun bez DPH), o dostupnosti na našem trhu zatím nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nevíte něco o Lenovu P2? Včera měli být nějaké info a nikde nic :-) Děkuji.

  2. Tak len dufam že Lenovo smartphony zo série Moto resp že nepokazí značku Moto nejakou debilnou nádstavbou a tonou somarín ako to je pri Lenovo smartoch/tabletoch… a tiež že bude aktualizovať svoje zariadenia

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).