Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Změní se podoba klávesnic? Microsoft zvažuje zavedení speciálního Office tlačítka

Změní se podoba klávesnic? Microsoft zvažuje zavedení speciálního Office tlačítka

Microsoft zvažuje, že po dlouhé době změní podobu klávesnic. Jak hlásí někteří testeři, v současné době probíhá průzkum zájmu o nové „Office“ tlačítko. To by mělo v kombinaci s písmeny sloužit jak rychlý přístup k různým funkcím kancelářského balíku MS Office.

V případě, že by skutečně došlo k rozhodnutí nové tlačítko zahrnout, zřejmě by nahradilo jednu ze stávajících kláves. Mluví se buď o pravém Windows tlačítku, nebo klávese nabídky.

Nepřehlédněterecenze Huawei FreeLace: bezdrátová sluchátka s výdrží až 18 hodin

Microsoft si nové rozložení může vynutit

Microsoft se v dotazníku testerů mimo jiné ptá, jestli by nové tlačítko chtěli vidět na noteboocích. Na svou řadu Surface si může pochopitelně dát tlačítka jaká chce, existuje ale způsob, jak ke stejnému kroku donutit výrobce třetích stran?

Odpovědí je, že do značné míry ano. V současné době totiž například Microsoft odmítá pro Windows certifikovat klávesnice, které nemají speciální Windows tlačítko. Jde přitom o stejnou situaci jako se zamýšlenou Office klávesou, tlačítko s vlaječkou Windows představil Microsoft poprvé v roce 1994 na své Natural Keyboard. Není tak rozhodně těžké si představit, že by stejným způsobem začal vynucovat i klávesu pro Office.

office key microsoft dotaznik
Součástí dotazníku je mimo jiné i přehled některých klávesových zkratek

Je asi trochu diskutabilní, nakolik je v pořádku, aby klávesnice obsahovala tlačítka vázaná ke konkrétním aplikacím. V případě, že by však šlo o nahrazení sekundárního Windows tlačítka či nabídky, pro většinu uživatelů by to asi žádné negativum nepředstavovalo, neboť rozhodně nejde o často využívané klávesy.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments