Domů » Bleskovky » Zloději v Brazílii mají nový trik. Přes odcizený telefon dokáží vybílit bankovní účet

Zloději v Brazílii mají nový trik. Přes odcizený telefon dokáží vybílit bankovní účet

Cestovatelé vyrážející do Brazílie již někdy nejspíše zaslechli historky o zlodějích telefonů. U turistů nasávajících novou kulturu pak policie často řeší krádež mobilu, jehož se během chvilky nepozornosti zmocnili zloději na jízdních kolech, kteří jsou schopni rychle opustit místo činu.

zlodej

Dle redakce novin Folha de S. Paulo však zloději již nekradou chytré telefony především proto, aby zablokované zařízení přeprodali, nýbrž proto, že se jim daří prolamovat zabezpečení jak telefonů s Androidem, tak i iPhonů. Specializované gangy se tak umějí dostat k bankovním účtům a odcizit peníze. Úřadům prozatím není jasné, jakým způsobem je bezpečnost prolomena a jak se útočníkům daří obelstít i bankovní instituce, ale v poslední době Brazílie hlásí stále více obětí, které mají tuto nepříjemnou zkušenost.

mobile banking

Banky se neustále snaží bezpečnost svých aplikací vylepšovat, armády hackerů se však občas dostanou o krok před ně. Pro zajištění maximální míry bezpečí osobních dat brazilští policisté uvádějí jasná doporučení, která jsou aplikovatelná na jakoukoli zemi: u aplikací, kde je to možné, používejte pro přístup komplikovaná hesla, v případě iPhonů je pak jedno z nejspolehlivějších řešení použití Face ID.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentářů

  1. Tak při dnešním stavu COVID v tomto světadílu se lidi do Brazílie z Čech zas tak moc nepohrnou (doufám že vůbec)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).