Zkopírovat ve Windows, vložit na Androidu. SwiftKey přináší unikátní funkci

SwiftKey

Také občas sami sobě posíláte email, protože potřebujete dostat nějaký text z počítače na telefon nebo naopak? Microsoft tento problém dokázal vyřešit novou verzí mobilní klávesnice SwiftKey pro Android.

Zkopírovat ve Windows, vložit na Androidu. A naopak

Možná to ani nevíte, ale v rámci systému Windows 10 nebo 11 můžete používat synchronizovanou schránku už nějakou dobu. Stačí mít všechny počítače spárované s jedním účtem Microsoft a mít v Nastavení – Systém – Schránka povolenou synchronizaci napříč zařízeními. Pokud si tuto funkci zaškrtnete na obou/více počítačích s Windows, můžete na jednom zkopírovat text (CTRL+C) a na druhém jej vložit (CTRL+V nebo Win+V).

schranka

Microsoft nyní přidává do hry i smartphony s Androidem, zde je však zapotřebí stáhnout a používat klávesnici SwiftKey, kterou Redmondští v roce 2016 koupili. I v této klávesnici je nutné navštívit Nastavení a v sekci Rozšířené psaní – Schránka aktivovat synchronizaci historie schránky.

Swift

Jakmile tak učiníte, můžete vesele kopírovat texty z Windows do Androidu a naopak. Musíte však zůstat u klávesnice SwiftKey, s jinou to bohužel zatím nejde.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku