Cena:

Zklamání v LG: G6 se neprodává tak, jak se očekávalo

Vedení LG je zklamané, prodeje vlajkové lodi G6 zdaleka nedosahují čísel, v něž společnost doufala. Mobilní divize LG v uplynulém čtvrtletí totiž odepsala ztrátu 117 milionů dolarů a prodeje telefonů stagnovaly. Za nepříznivými čísly stojí dle vyjádření společnosti obecný pokles prodejů prémiových smartphonů a také zvýšení cen komponentů.

Tip: Kompletní parametry LG G6 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Byznys se smartphony je velmi tvrdý a tak není divu, že se špatné prodeje telefonu od LG odrazily v postavení společnosti. Ta aktuálně zaostává nejen za hlavním rivalem Samsungem, ale také za Applem a lepší je dokonce i čínský Huawei.Nepřehlédněte

Recenze LG G6: zaděláno na úspěch

Celkově na tom LG ale není tak špatně a meziročně dokonce zvýšilo zisk o 4%. Stojí zatím zejména prodeje domácích spotřebičů a systémů do automobilů. Společnost teď navíc doufá, že nadcházející řada Q a připravovaný smartphone V30 zvrátí neblahý trend i v mobilní divizi a ta se dostane do lepších čísel.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.