Domů » Bleskovky » Zjistěte, kolik lidí ve vaší obci je očkováno proti koronaviru. Pomůže nová služba

Zjistěte, kolik lidí ve vaší obci je očkováno proti koronaviru. Pomůže nová služba

Koronavirus do značné míry změnil naše životy. S příchodem několika vakcín svitla naděje na návrat do původních kolejí, nicméně aby se tak stalo co nejrychleji, je potřeba proočkovat dostatečnou část populace. Případné další restrikce a uvolňování se budou v budoucnu do značné míry řídit právě mírou očkované populace, k čemuž je potřeba mít k dispozici spolehlivá data.

koronavirus coronavirus covid 19 vakcina vaccine kovid unsplash
Jak je na tom s proočkovaností vaše obec?

Právě data týkající se proočkovanosti přináší pro běžné občany a samosprávy aplikace Mobilní rozhlas. Ta už nyní umožňuje občanům nahlašovat různé druhy problémů a přímo komunikovat se samosprávami jednotlivých obcí, čímž jim do značné míry zjednodušuje práci.

covid report mobilni rozhlas
Informace ze stránek Mobilního rozhlasu jsou přehledné a snadno dohledatelné

Informace ohledně 6250 samosprávných obcí se aktualizují každý den a vycházejí z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Službu po technické stránce zajišťuje firma MAMA AI. „Zveřejněním dat o proočkovanosti obyvatel dáváme vedení obcí do rukou další důležitý nástroj. Na základě poskytovaných dat mohou samy vyhodnocovat dopady očkovacích kampaní a případně samy pomáhat ve zvyšování proočkovanosti obyvatel,“ řekl Ondřej Švrček, autor platformy Mobilní rozhlas.

Mobilní Rozhlas
Mobilní Rozhlas
Cena: zdarma
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
 • Mobilní Rozhlas Screenshot
‎Mobilní Rozhlas
Cena: zdarma

Na webovém portálu Mobilního rozhlasu se můžete snadno a rychle dozvědět, jaký podíl obyvatel je v obci očkovaný alespoň první dávkou a také kolik už jich má vakcinaci dokončenou. V grafech mohou zájemci sledovat trend v dané obci na dlouhodobé časové ose. Služba je pro všechny obce i občany zdarma.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

17 komentářů

 1. To je docela uzitecny nastroj, diky za tip :)

 2. Ta na obrazku by mela spis driv zhubnout, elixir ji nezachrani. Ale na nejakou dobu to uklidni a utesi 🤣👍

  • Jo, no, všichni hrrr na očkování, ale podpořit přirozenou imunitu to neeee. Cigáro s kafe, pak honem na snídani do fast-foodu, na obídek výpečky a k večeři jedno dvě tři pivka 😆

  • Anonym

   A ono očkovaní nepodporuje přirozenou imunitu? Já myslel, že ano.

  • Dalca, myslím, že víš, co bylo pointou toho mého příspěvku. Nicméně, velice se omlouvám za nepřesnou interpretaci.

 3. @ ne,ockovani opravdu nepodporuje prirozenou imunitu. Asi by to chtelo postudovat nejake obsahlejsi skripta o imunologii.

  • No to je úplně jedno, to zas Dalca potřebuje dělat chytrého. Tu jde o to, že lidem se do těla cpou vakcíny, omezuje se jejich sloboda pohybu, ale nikdo neomezuje nezdravé potraviny a jídla, alkohol, cigarety,… Lidi sedí v práci za PC, pak sedí doma pred TV, do přírody nechodí, jsou obézní díky čemu mají dalších XY diagnóz. Ale proč řešit tohle, že? To jsou úplně nepodstatné věci, teď je důležitější strach z covid-19, testy a vakcinace. To je to, co potřebujeme.

  • Anonym
   Ale prdlajs.
   Nikomu nikdo nic nikam necpe násilím, jestli se nepletu – i my se museli sami o vlastní vůli někam přihlásut pak dojít, souhlasit s poučením a pak teprv se provádělo opíchání.
   Nějak zásadně se na své svobodě omezen necítím. aby se choroba co nejvíc „eliminovala“ musí se naočkovat co nejvíc jedinců společnosti
   viz neštovice 100% lidí očkovanejch, virus partně asi již zanikl – u čínkýho viru se toto nestane, je zvířecí i lidskej)
   Cigaretu jsem mnoho desítek (řekněme 5) let v hubě neměl, alkohol (vyjma pečiva a cukroninek vánočního typu) taky ne. (mimo jiný nehodlám sponzorovat stát tam ,kde nemusím)
   V práci holt za PC sedívám (projektatn/programátor) TV dom anemám, nějak přestala fungovat (se prodaly TV frekvence na mobilní sítě) a novou už jsme nekupovali. Stejně se na to nedalo koukat.
   Každej se něčeho bojí. Já osobně jsem očkovaný nejen na ten Čínskej virus, ale na spoustu jiných virů a bacilů. (povinnejch i dobrovolných) Je mi milejší se nechat 2x píchnout než si jednou zlikvidovat játra díky žlutence, kterou na mně někde někdo naprskal. Venkoncem má jen jedny.
   Navíc očkokvání proti čínskému viru v sobě skýtá výhody-nemusím se furt testovat (nepříjemný) když jdu do divadl ukážu papír nic nemusím řešit, jedu do SK (máme tam zakázky jezdím tam furt) ukážu papír, v práci už nic neukazuju, páč bez očkování je tam jen jeden -takovej firemní maskot- nic menusím řešit.

  • No můj imunitní systém je loni nerozpoznal a skončil jsem ve špitále se zápalem plic na kyslíku, kortikoidech atd. Naštestí a několik mejch „spolupacošů“ za tu dobu so jsem tam byl podobná štěstí nemělo a odvezli je v „igelitu balený“, já odjel po svý ose 11.1. t.r. jakmile to šlo nechal jsem se očkovat, páč podruhý TOHLE nechcu

  • Nejedná o žádné standardní klinicky schválené očkování proti stabilním bakteriím či virům jako např. hepatitida, kde se vpravuje oslabený patogen pomocí adjuvas.
   Hepatitida má všeho všudy 5 mutací a zde (u covid) máme desítky až stovky mutací. Ten vir je extrémně nestabilní a chová se nesrovnatelně jinak (nebo je záměrně modifikován, což zatím nebylo prokázáno).
   U očkování proti covid se zavádí balíček genetického materiálu messnger RNA a jedná se o genetické napodobení proteinu kódovaného v pokynech. Hrajeme si s genetikou, což se ještě nikdy takto neaplikovalo (ještě proti něčemu tak nestabilnímu), a dělat to v takovém měřítku a bez standardní klinické studie, je šílenství.

  • O vedlejších účincích tohoto preparátu ani nemluvím, vedlejší účinky ti většina lékařů odmítne zaevidovat. U někoho se projeví hned u někoho až za roky.

  • Je otázka komu věřit, jestli odborníkům ve vývoji vakcín nebo automechanikovi s googlem v ruce. Jsem fakt na vážkách…

  • _qam_
   Jojo ono šíření neověřitelných informací je v době soudruha Googleho velmi ale opravdu velmi rychlé, a chaotické.
   Když každej napíše co se mu honí hlavou an internet, dá k tmu podmanivou hudbu a obrázky, to se ta jehopravda pak rychle šíří.
   Dovedete si někdo představit 30 léta minulého století, Adolfa a k tomu médium typu internet??
   To by teprv byl hučák….

  • htcjirka
   A to je problém? na čínský virus jsou vakcíny jak oslabeným virem (stará klasika) tak vektorový (většinou přes nějaký adenovirus), proteinové nebo m-RNA. Tzn není třeba dštít oheň a síru, vybírat je z čeho.
   Nevidím žádný problém.
   Nechce -li někdo m-RNA je t jeho volba může se očkovat „kýblem“ jiných technologií.
   Ono obecně:
   Pokud někco CHCE. hledá si způsoby (jak to realizvat)
   Pokud nekdo NECHCE, hledá si důvody (proč to nejde)
   V politice, technice, očkování… všude toto platí.

  • nakouslahruška

   Dalca – A ještě tu o karkulce prosím :-)

 4. htcjirka

  Mrna technoligii používá jen některý výrobce vakcin. Co ti brání použít jinou? vektorovou, případně oslabeným virem?
  Dnes kdy je očkování v okruhu pár set km prováděno všemi typy vakcin?
  Komu nevyhovuje jedna technologie, může jít do jiný…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).