Živě z MWC: Sony Ericsson představil nové Xperie X10 mini a X10 mini pro

Sony Ericsson včera ve večerních hodinách v Barceloně představil několik nových telefonů, přičemž většina času během konference se točila okolo nové Xperie X10 mini a Xperie X10 mini pro.  Na tiskovce jsem pořídil celkem dost materiálů, ale bohužel byl problém s internetovým připojením, takže jsem data neměl jak nahrát na web. V tuto chvíli už začíná MWC na plné obrátky, takže se jdu vrhnout do víru dění. Ještě před tím si ale o nových SE krátce povíme.

Kromě modelů X10 mini a X10 mini pro prezentoval Sony Ericsson také komunikátor Xperia X10 s téměř finální verzí ROM, která už působila o poznání lépe než ta testovací, která byla v předprodukční verzi.  Výrobce si dal s uživatelským prostředím Timescape spoustu práce a hodlá jej neustále vyvíjet, což je určitě pozitivní zpráva. Velmi dobrý pocit jsem měl i z novinek X10 mini a X10 mini pro, které mě také překvapily rychlostí systému a odezvy v uživatelském rozhraní. Jsou to opravdu sympatické telefony s velice malými rozměry; překvapila mě rovněž kvalita zpracování konstrukce. U X10 mini není téměř co zkazit, ale i verze X10 mini pro s výsuvnou klávesnicí byla dobře vyřešena. Je pravda, že na malé klávesnici nebylo psaní až tak úplně pohodlné, ale to je vzhledem k rozměrům pochopitelné.

Oba kousky půjdou na trh s Androidem 1.6. Hardwarové parametry nejsou vůbec špatné. U obou najdeme 600 MHz procesor od Qualcommu, 5 MPx fotoaparát s automatickým ostřením, FM rádio, GPS, Wi-Fi, Bluetooth nebo 3,5 mm výstup na sluchátka. K počítači se telefony připojují přes microUSB konektor a dostupné budou v několika barevných variantách. Displej má QVGA rozlišení 240×320 px, úhlopříčku 2,55“ a zobrazí 16 milionů barev. Xperia X10 mini má rozměry 83×50×16 mm a hmotnost 88 gramů. Verze pro s hardwarovou klávesnicí má 90×52×17 mm a váží 120 gramů. Tolik tedy ve stručnosti k novinkám.

- - -

- - -

Nyní už vyrážím přímo do centra dění, kde snad nebudou problémy s internetovou konektivitou. Včerejší den byl celkem dost náročný, ale naštěstí se mi povedlo načerpat dostatek energie, takže se do toho mohu vrhnout po hlavě. Nezapomeňte také sledovat můj twitter.

Další fotografie z večerní tiskové konference SE v Barceloně
- - -

- -

- - -

- - -

- -

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku