Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Chcete si vydělat? Bezpečnostní firma nabízí za jailbreak iOS 9 milión dolarů

Chcete si vydělat? Bezpečnostní firma nabízí za jailbreak iOS 9 milión dolarů

O společnosti Zerodium zřejmě nikdo z vás zatím neslyšel. Tato firma se zaměřuje na odhalování bezpečnostních chyb v operačních systémech, prohlížečích, emailových klientech a dalších aplikacích. Pokud někdo objeví kritickou chybu v některé ze sledovaných aplikací a tuto chybu nahlásí, vyplatí mu Zerodium odměnu.

 

Společnost se zaměřuje i na mobilní operační systémy. Na webových stránkách firmy se nyní objevila velmi zajímavá nabídka. Tomu, kdo zvládne obejít zabezpečení systému iOS 9 a povede se mu provést tzv. jailbreak, vyplatí Zerodium odměnu až ve výši 1 milion amerických dolarů (cca 24 milionů Kč). Odměnu ovšem získají i ti, kteří se podílejí na částečném prolomení zabezpečení.

Pro vyplacení odměny musí zájemci splnit přísné podmínky. Jailbreak musí být funkční na poslední verzi systému iOS 9 a fungovat i na starších zařízeních jako je iPhone 5 nebo iPadu 3. generace. Pokud se podaří zájemcům splnit podmínky, poté mohou kontaktovat společnost prostřednictvím webových stránek a doufat. Nabídka je časově omezená a končí 31. října. Zerodium může akci ukončit předčasně, pokud zájemci vyčerpají celkový rozpočet 3 miliony amerických dolarů.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentáře

  1. BackPa (neregistrovaný)

    Tady z někoho bude brzy milionář. :D

  2. narg (neregistrovaný)

    to by byl tedy pekne blbej, kdyby jim ten jailbreak autor prodal za milion, kdyz ho muze prodat 100 000 000 makovcu po 20$

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel