Zenfone 8 zná datum svého odhalení. ASUS láká na kompaktní rozměry

Asus Zenfone 7 Pro uvod

Velký výkonem, malý velikostí. Takto láká ASUS na premiéru smartphonu Zenfone 8, který bude odhalený 12. května. Oficiální pozvánka tak potvrzuje předchozí spekulace, že příští vlajkový ASUS bude kompaktní telefon.

Zenfone

ASUS Zenfone 8: konečně kompaktní vlajková loď?

A jak malý Zenfone 8 bude? Spekuluje se o displeji s úhlopříčkou 5,9“, takže by měl být o něco málo menší než iPhone 12 nebo 12 Pro. Naštěstí nebude tak malý jako iPhone 12 mini, na kterém si Apple ověřil, že o takto malé telefony zase tak velký zájem není. Velikost displeje okolo šesti palců by mohla oslovit širší publikum. Je docela možné, že ASUS představí více smartphonů rodiny Zenfone 8, některé zřejmě s větším displejem.

zenfone 2

A jak to bude s tím výkonem? Nejlépe, jak je to možné. Zenfone 8 se již objevil v benchmarku Geekbench a prozradil na sebe, že bude poháněn čipsetem Qualcomm Snapdragon 888 ve spolupráci s 8 GB RAM. Je však možné, že se objeví i další paměťové varianty. Chybět údajně nemá displej s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz a hlavní fotoaparát s rozlišením 64 Mpx; zda bude výklopný jako posledně, však v tuto chvíli nevíme.

Tisková konference ASUSu se uskuteční 12. května v 19:00 našeho času a bude streamována online.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku