Domů » Bleskovky » Zen Mode od OnePlus: nový pomocník na cestu z digitální závislosti

Zen Mode od OnePlus: nový pomocník na cestu z digitální závislosti

Počítače, tablety a hlavně smartphony nám ukusují čím dál více cenného času. Z tohoto důvodu se v posledních verzích Androidu a iOS nacházejí pomůcky, které dají uživateli ucelený přehled o tom, jak zařízení využívá, a zda by nemohl čas s ním strávený omezit. Prvním krokem z každé závislosti je totiž obvykle uvědomění.

20 minut zenového klidu

V tomto týdnu představený smartphone OnePlus 7 Pro nad rámec těchto statistik přináší funkci Zen Mode, která se snaží se závislostí uživatele bojovat aktivně. Jak Zen Mode funguje? Jedná se o funkci nerušit na steroidech. Jakmile ji spustíte, v následujících 20 minutách se váš telefon stane „hloupým“ a umožní vám pouze přijímat hovory a fotit. Žádné sociální sítě, žádný internet, a hlavně žádné notifikace z aplikací. Vtipné je, že telefon je po dobu těch 20 minut skutečně zablokovaný, předčasné ukončení Zen Mode není možné, údajně ani restartem telefonu. Častí uživatelé zenového klidu si mohou tuto funkci nastavit do panelu rychlých přepínačů ve stahovací roletce.

Zen Mode lze použít i několikrát za den, ideální příležitost se nabízí hned po probuzení, kdy můžete čerpat energii z ranního slunce a snídaně namísto civění do obrazovky. Potěšující je, že Zen Mode nebude omezen pouze na OnePlus 7 Pro, ale později v rámci aktualizace dorazí i na modely OnePlus 6 a 6T. Je možné, že se u OnePlus inspirují i další výrobci smartphonů a přidají tuto funkci i do svých zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments