TOPlist

Zdrcující průzkum: na iPhone z Androidu přechází nejvíce uživatelů za posledních 5 let

Dívka držící v ruce dva iPhony od Applu
  • Apple má důvod k oslavám, uživatelé Androidu čím dál více vyhledávají jeho služby
  • Podíl uživatelů přecházejících z Androidu na iPhone oproti loňsku stoupl o 5 %

Společnost Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) přinesla průzkum týkající se toho, jací lidé si kupují iPhone – respektive z jakých mobilních platforem přechází na stranu nakousnutého jablka. Je logické, že až 83 % lidí, kteří si koupí iPhone, přechází přímo ze staršího modelu. Drtivá většina uživatelů iPhonu tak chce setrvat v ekosystému.

Jenomže z konkurenčního systému Android (který má také velmi pevné jádro uživatelů) přejde na iPhone hned 15 % zákazníků. Znamená to, že každý šestý zákazník Applu dosud používal Android. Statistika je však zajímavá zejména z historického hlediska. Takto vysoká míra přechodu z Androidu na iPhonu byla totiž naposledy v roce 2018.

tabulka

Vloni, respektive až do roku 2020, činil podíl zákazníků přecházejících z Androidu na iPhonu asi 10 %. To by znamenalo, že každý desátý zákazník Applu se rozhodl pro přechod z Androidu. CIRP potvrzuje rekord za poslední roky, nicméně není jasné, kvůli čemu uživatelé letos přechází z Androidu na iPhone více než před lety.

Finanční ředitel Applu Luca Maestri řekl, že největší úsilí vkládají především na trhy, kde je nižší podíl. To mimo jiné znamená, že na mnoha trzích může být podíl nových kupců iPhonu přecházejících z Androidu i více než 15 %.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku