Domů » Bleskovky » Závod čínských low-endů: Meizu M1 dostane 2 GB RAM

Závod čínských low-endů: Meizu M1 dostane 2 GB RAM

Výroba smartphonů je především velký konkurenční boj a neplatí to pouze u nejvybavenějších modelů. V poslední době vídáme (a vítáme) závody výrobců snažících se dát uživateli za minimum peněz maximum muziky. V Číně takto přímo soupeří společnosti Meizu a Xiaomi.

  
Xiaomi Redmi 2

Druhý jmenovaný výrobce představil na začátku letošního ledna model Redmi 2, který za 699 čínských juanů (asi 2 600 Kč bez DPH) nabídl 4,7″ HD displej, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410, 1 GB RAM a 8GB úložiště. Nedlouho na to Xiaomi tento kousek na přání svých uživatelů vylepšilo a zdvojnásobilo operační i uživatelskou paměť.

  
Meizu M1

Den po oznámení tohoto vylepšeného modelu se vytasilo Meizu s modelem M1, který za stejnou cenu nabídl 5″ displej, čtyřjádro od MediaTeku, 1 GB RAM a 8 GB vnitřní úložiště. Hardwarová výbava byla prakticky totožná s Xiaomi Redmi 2, v neprospěch Meizu hovořila právě velikost vnitřní a operační paměti. První jmenovaný handicap omlouvá podpora paměťových karet, kterou u Xiaomi nenajdeme, a menší operační paměť se zřejmě brzy stane minulostí, neboť Meizu již chystá aktualizovaný model se 2 GB RAM.

  

Ten již prošel čínskou certifikací TENAA, stalo se tak pouhý týden po představení původního modelu. Flexibilita čínských značek je obdivuhodná, zatím však ani jedna z nich neoznámila novou cenu upgradovaných modelů. Vzhledem ke konkurenčnímu boji ale neočekáváme velký (jestli vůbec nějaký) nárůst. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. filip (neregistrovaný)

  A co honor 3c, ten už na 2gb jede a musím říct, že za ty peníze je to povedenej kousek :)

 2. abc (neregistrovaný)

  „Druhý jmenovaný výrobce představil na začátku letošního ledna model Redmi 2, který za 699 čínských juanů (asi 2 600 Kč bez DPH) nabídl 4,7″ HD displej, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410, 1 GB RAM a 8GB úložiště.“

  Můžu se zeptat, co je na této konfiguraci lowendového? Navíc, když novější model ještě zlepšuje dle vašich informací RAM i paměťové místo?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Snapdragon 410 je v protfoliu Qualcommu zarazen jako lowendovy SoC. Vsechny telefony, ktere ho maji jsou tudiz low-end.

  • René (neregistrovaný)

   A není náhodou SD 4xx řada střední ,nebo nižší střední klasa a low-end SD 2xx,DS 6xx vyšší střední no a SD 8xx high-end ?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   200 rada je ultra low-end a pouziva se vyhradne v telefonech, ktere maji slouzit jako prestupni z dumbphonu – naproste dno nabidky.

 3. flejmendr (neregistrovaný)

  Hele vis co kdyz v tom telefonu neni 5,5″ 4k displey s 20 jadrovim procesorem 8 giga ram a 128 gigovim uložištěm a cenou 20k tak je vsechno pod touto latkou low :) co si chtel slyset. Pro nekoho to proste low je, nekdo má rád za málo penez hodne muziky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).