Domů » Bleskovky » Zástupce Samsungu: Galaxy S5 údajně na MWC představen nebude, dočkáme se v březnu

Zástupce Samsungu: Galaxy S5 údajně na MWC představen nebude, dočkáme se v březnu

Všechny starší indície směřovaly k tomu, že se nová vlajková loď Samsungu, model Galaxy S5, objeví při příležitosti konání Mobile World Congressu v Barceloně. Avšak server ZDNet Korea nyní přišel s vyjádřením, které získal od zástupce společnosti, a ten říká, že Galaxy S5 se na MWC neobjeví a představen bude v průběhu března na samostatné akci, která se bude konat v New Yorku a paralelně s ní se možná uskuteční také akce v Londýně pro evropské novináře.

Toto tvrzení je ale v rozporu se slovy viceprezidenta a šéfa oddělení designu Dong-hoon Changa, který na začátku ledna prohlásil, že se Galaxy S5 na MWC objeví. Je ale možné, že se v Samsungu na poslední chvíli rozhodli upravit plány a představení o pár týdnů posunout.

Plastová i kovová verze a rychlé nabíjení

Další spekulace hovoří o tom, že bude Galaxy S5 dostupný ve dvou variantách – plastové a hliníkové. Cena plastové verze by podle zahraničních zdrojů měla být 650 EUR (17 800 Kč), hliníková má být o 150 EUR dražší. Pohánět by jej měl nový a velmi výkonný čip Snapdragon 805 od Qualcommu (LTE varianta) a existovat by měla také verze s octa-core čipem Exynos 6. O zobrazování se postará Super AMOLED displej s úhlopříčkou okolo 5,25″ s QHD rozlišením (1440 x 2560 px).

Výbavu doplní 16Mpx fotoaparát s optickou stabilizací a nad operačním systémem Android 4.4 najdeme novou verzi uživatelského prostředí TouchWiz. Podle serveru PhoneArena.com Galaxy S5 nabídne akumulátor s Li-ion kapacitou 2900 mAh, který je díky nové technologii schopný nabídnout o 20 % větší kapacitu. Samotné dobití by nemělo trvat déle než dvě hodiny.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Není na tom nic překvapivého… představovačky vlajkových lodí má Samsung poslední roky vždy na samostatných akcích…

  • S tím souhlasím. Já jen tajně doufal, že Samsung třeba na 23. února naplánuje vlastní Unpacked event pro Galaxy S5 (MWC samotné začíná v pondělí 24.).

 2. Patriot (neregistrovaný)

  Samsung v minulosti představil top produkt na MWC jen jednou, v roce 2010 to byl Galaxy S (jedna). A to jen proto, že se samostatnou akcí vsadil toho roku na Wave (jedna). Bohužel platforma Bada se později ukázala jako slepá větev. Takže nikdy nebyl důvod si myslet, že by S5 měla být k vidění v Barceloně. Kdybyste radši místo přepisovaných spekulací ze zdrojů, které v byznysu neznamenají naprosto nic, psali nějaké vlastní články..

 3. tom (neregistrovaný)

  Má Sansung Galaxy S4 automatickou stabilizci obrazu? Jsem zvědaví jak bude vypadat ta S5 cená bude šílena.

  • Ma pouze sw stabilizaci ,coz je oproti takovym Lumiim s hw stabilizaci velka bida.

  • „Výhoda je“, že cena Samsungu tak hezky brzo ta cena klesne, tedy min. na druhotném trhu. Můj iPad za rok ztratil 25% ceny, má S4ka za půl roku 50%….:-/ To „trochu“ upravuje optiku, co je drahé.

  • Any (neregistrovaný)

   Kdy bude dat do ČR? Chtela videt a jak bude vypadat ta Samsung s5 i cena??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).