Domů » Bleskovky » Zapomeňte na otisky prstů, na trh přichází první digitální tetování pro Moto X

Zapomeňte na otisky prstů, na trh přichází první digitální tetování pro Moto X

Současné smartphony ukrývají stále větší množství citlivých dat a informací, které se snažíme chránit všemožnými způsoby. Zadávání alfanumerických hesel je však zdlouhavé a mnohdy značně nepohodlné a proto se někteří výrobci rozhodli pro integraci biometrického snímače otisků. Tato metoda autentizace je bezesporu komfortnější a do jisté míry i bezpečnější než klasická hesla, kterých si musíme s nárůstem nabízených služeb pamatovat stále víc a víc. Zřejmě tato skutečnost dovedla americkou společnost VivaLnk k myšlence digitálního tetování.

  

Milovníky neposkrvněné kůže jistě potěší, že se nejedná o nevratnou záležitost z tetovacích studií, ale o jakousi nálepku, která na pokožce uživatele vydrží pět dnů. Výrobce uvádí, že s tetováním se lze bezproblémů sprchovat či plavat a neublíží mu ani kontakt s lidským potem. Za jedno balení s deseti kusy si VivaLnk účtuje 9,99 USD (zhruba 200 Kč). Na stránkách společnosti se můžeme dočíst, že digitální tetování je určeno pouze pro Motorolu Moto X, nicméně v krátké době by mělo dojít k rozšíření podpory pro další zařízení. Jelikož se jedná o klasické párování založené na NFC, teoreticky by mělo tetování spolupracovat s každým zařízením, které disponuje touto technologií.

 

Otázka bezpečnosti je stále diskutovanějším tématem a do budoucna lze očekávat, že právě ochrana dat bude hrát hlavní roli v oblasti výpočetních technologií. Ostatně Google již před několika měsíci představil prototyp vlastního tetování a pilulky pro orální užití, která z uživatele vytvoří živý token. Je tedy velice pravděpodobné, že doba kdy společně s doplňky stravy budeme polykat šifrovací kapsle je blíž, než si možná myslíme.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentáře

  1. _iNTERFACE (neregistrovaný)

    bububu podme sa skryt do lesa, google nas chce ovladnut a depopulizovat muuh nwo muuh iluminati :D

  2. Luis (neregistrovaný)

    Budeme polykat kapsle a lepit na sebe sra*ky a pak někdo udělá Hard reset a budeme v……

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *