Domů » Bleskovky » Zapomeňte na klíče: Automobil Tesla odemknete hodinkami s Android Wear

Zapomeňte na klíče: Automobil Tesla odemknete hodinkami s Android Wear

Když vám automobil Tesla nahlásí poruchu, stačí zatelefonovat na servisní středisko a v případě, že jste v dosahu mobilního signálu a závadu lze opravit dálkově, servis to za vás bleskurychle udělá, aniž by se auta fyzicky dotknul mechanik. Vozy Tesla mohou prostřednictvím smartphonu ovládat na dálku i jejich majitelé, například kontrovat stav nabití, regulovat teplotu v interiéru nebo lokalizovat jeho polohu. A nově lze některé příkazy automobilu zaslat chytrými hodinkami přímo ze zápěstí. 

K tomu je zapotřebí vlastnit automobil Tesla a hodinky s platformou Android Wear se staženou aplikací Tesla Command. Ta umí prozatím obsloužit pouze několik základních příkazů, nicméně jejich seznam se má v budoucnu rozšiřovat. Aktuálně lze hodinkami automobil odemknout/zamknout, zatroubit nebo ovládat střešní okno. Jak dlouho bude trvat, než se Kitt ze seriálu Knight Rider stane skutečností a váš vůz přijede na zavolání přímo k vašim nohám?

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.