Domů » Bleskovky » Zapomeňte na klíče: Automobil Tesla odemknete hodinkami s Android Wear

Zapomeňte na klíče: Automobil Tesla odemknete hodinkami s Android Wear

Když vám automobil Tesla nahlásí poruchu, stačí zatelefonovat na servisní středisko a v případě, že jste v dosahu mobilního signálu a závadu lze opravit dálkově, servis to za vás bleskurychle udělá, aniž by se auta fyzicky dotknul mechanik. Vozy Tesla mohou prostřednictvím smartphonu ovládat na dálku i jejich majitelé, například kontrovat stav nabití, regulovat teplotu v interiéru nebo lokalizovat jeho polohu. A nově lze některé příkazy automobilu zaslat chytrými hodinkami přímo ze zápěstí. 

K tomu je zapotřebí vlastnit automobil Tesla a hodinky s platformou Android Wear se staženou aplikací Tesla Command. Ta umí prozatím obsloužit pouze několik základních příkazů, nicméně jejich seznam se má v budoucnu rozšiřovat. Aktuálně lze hodinkami automobil odemknout/zamknout, zatroubit nebo ovládat střešní okno. Jak dlouho bude trvat, než se Kitt ze seriálu Knight Rider stane skutečností a váš vůz přijede na zavolání přímo k vašim nohám?

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Není to ten systém, co činané minulý týden hackli?

  • tesla (neregistrovaný)

   ak myslis system v aute tesla tak ho skor „nehackli“ ako „hackli“ nepodarilo sa im zasiahnut do nicoho relevantného.. maximalne klakson otvaranie okien a aj to z vnutra auta..

 2. B17S (neregistrovaný)

  Jo je to ten systém co používá NASA, NSA a americká armáda. Tak co lepší bys chtěl? Doufám že ne ten omezení systém co má na ploše Tetris.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Jen myslím, že ten kdo si koupí novou Teslu bude mít spíše hodinky TAG Heuer a jiné podobníé značky. Samsung se hodí tak Hyundai

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).