Domů » Bleskovky » Zamykací obrazovka z Ubuntu Touch je ve formě aplikace dostupná i pro Android

Zamykací obrazovka z Ubuntu Touch je ve formě aplikace dostupná i pro Android

Operační systém Ubuntu Touch je stále ve fázi vývoje, ale z dostupných verzí si můžeme udělat dobrou představou, jak bude uživatelské rozhraní vypadat. Zajímavě působí zamykací obrazovka, a ta je nově dostupná i pro Android v podobě aplikace od vývojáře Rotary Heart. Aplikace nahrazuje standardní zamykací obrazovku na vašem zařízení s Androidem a napodobuje tu z Ubuntu Touch. Ve středu displeje se nachází kruh, který ukazuje přítomnost nových notifikací.

Ubuntu Touch Style Lockscreen for Android

Funkce aplikace:

  • Dokáže zobrazovat všechny notifikace, stačí je pouze povolit v nastavení
  • Zabezpečení heslem (v plánu jsou nové unikátní možnosti zabezpečení)
  • Animace
  • Časovač uzamčení zařízení
  • Snadný přístup k ovládání hudebního přehrávače

Tahem od pravé strany obrazovky zařízení odemknete, můžete nastavit animaci odemčení, což je pěkné vylepšení. Bohužel slabší je to s podporou widgetů, zatím je možné pouze ovládání hudebního přehrávače. Ubuntu Lockscreen je tak velmi zajímavá snaha od vývojáře, který stále pracuje na vylepšení, čemuž odpovídá i označení beta na fóru XDA-Developers. Vylepšení jsou bohužel potřeba, jelikoz aplikace stále trpí horší stabilitou, přesto se od vývojářů jedná o zajímavý počin. 

 

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).