Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Zákazníci O2 mohou konečně využívat vysokorychlostní připojení LTE i v mobilech

Zákazníci O2 mohou konečně využívat vysokorychlostní připojení LTE i v mobilech

Od 17. února mohou nejrychlejší datovou LTE síť O2 využívat zákazníci jak ve svých modemech a tabletech, tak také v mobilních telefonech. Pro využívání není potřeba měnit tarif, připojení LTE je součástí všech stávajících datových tarifů O2.

LTE síť je aktuálně možné využít v širším centru Prahy a v Brně. O2 bude pokrytí LTE v Praze a Brně rozšiřovat, další regiony pak budou následovat v průběhu roku 2014. „Během roku 2013 se počet zákazníků využívajících internet v mobilu na naší Chytré síti zdvojnásobil. Všem zákazníkům O2 nyní nabízíme ještě rychlejší připojení a pokrýváme jím ty nejhustěji osídlené oblasti v Česku – tak, aby LTE mohlo rychle začít využívat co nejvíce z nich,“ říká Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb O2.

Protože LTE je technologie nabízející primárně datové připojení, volání zajišťuje technologie Circuit Switch (CS) Fallback, která umožňuje telefonovat a posílat i přijímat SMS i tehdy, pokud je mobil připojený v síti LTE (vše probíhá automaticky).

Majitelé iPhonu mají zatím smůlu

Pro využití služeb sítě LTE je potřeba používat zařízení a SIM kartu, která LTE podporuje. Výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce. Zákazníkům přitom zůstane jejich původní telefonní číslo. Z důvodu softwarového omezení na straně výrobce zatím nebudou LTE v síti O2 moci využít majitelé mobilních telefonů iPhone.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Jeden komentář

  1. Josephtix (neregistrovaný)

    acys tq click here

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel