Domů » Bleskovky » Zájem o iPhony a Macy klesá, Apple ale více vydělává na iPadech, hodinkách a sluchátkách

Zájem o iPhony a Macy klesá, Apple ale více vydělává na iPadech, hodinkách a sluchátkách

Apple zveřejnil výsledky svého hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku, které v případě firmy z Cupertina uzavírá fiskální rok 2019. Jablečný gigant v něm utržil 64 miliard dolarů (asi 1,46 bilionů korun), což je meziročně o 2 procenta více, čistý zisk naopak mírně poklesl z loňských 14,1 miliard na 13,69 miliard USD (asi 313 miliard korun).

Méně peněz z iPhonů a Maců, více z iPadů a příslušenství

Největší podíl na tomto čísle mají opět iPhony, na nich Apple utržil 33,36 miliard dolarů, což je meziročně o 9,2 procent méně. Počet prodaných kusů neznáme, můžeme tak pouze odhadovat, že se jich prodalo méně, nebo byl větší zájem o levnější modely. Zájem o iPady vzrostl, tržby z nich přinesly na účty Apple 4,66 miliard dolarů, což je o 16,9 procent více.

Na počítačích Mac Apple utržil 6,99 miliard dolarů (o 4,8 procent méně). Největší úspěch zaznamenala sekce s nositelnou elektronikou, chytrou domácností a příslušenstvím, která vydělala 6,52 miliard dolarů, což je meziročně o 54,4 procent více. Apple byl tradičně silný i ve službách, které přinesly 12,51 miliard dolarů.

Apple svými finančními výsledky potěšil investory, kteří očekávali zisk na akcii 2,84 USD, zatímco Apple vykázal 3,03 USD. Díky tomu akcie Apple na Wall Street posílily o 2 procenta. Pro vánoční kvartál Apple odhaduje příjmy mezi 85,5 a 89,5 miliardami dolarů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23

Takže opět nekrachuje? To příliš nepotěší HTCJ, End a další jelita…

David
Anonym
David

Podle některých „odborníků“ krachuje už od založení :)

Radek
Anonym
Radek

Jenom tak pro srovnání, že počet prodaných telefonů opravdu nic neznamená a že jsou k smíchu takové ty výplody některých, co tvrdí, že Huawei překonal Apple a proto sankce. Huawei měl zisk 202 miliard korun za celý rok, Apple má zisk 313 miliard korun za jeden kvartál.

Alfons
Anonym
Alfons

JS23: „pokud“ bych byl akcionář nebo člověk co s má s applem něco společného, tak bych se trochu děsil, přeci jen iPhone dělá více jak polovinu zisků a „klesající“ zájem je tak trochu alarmem.
Ještě větší pak je slepá větev tabletů – telefony se zvětšují a zájem o tablety už je snad je ve školách a bude to horší.
Takže suma sumárum, apple musí posilit hodně služby a nositelnost, jinak to bude horší a horší. ( toť můj názor, tak mě neukamenujte :D )

uni
Uživatel
uni

Apple hodně posiluje služby a nositelnost;)

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Zadny strom neroste do nebe a to vi moc dobre i Apple. Proto se ted vice nez na maximalizaci prodeju iPhone zameruje na ekosystem a placene sluzby (proto AM, ATV+ atd.).

Alfons
Anonym
Alfons

Uni: je důležité jak moc, přece jen konkurence např. na poli „tv“ nebo „music“ je celkem velká a nositelnost zase nevydělá tolik co iPhony ( nehledě na to, že těch výrobců přibejvá jak hub po děšti, takže apple bude mít co dělat aby udržel zákazníky :)

uni
Uživatel
uni

Neměl bych obavy:) V nositelnosti je Apple neskutečně silný (na to, jak vstoupil na trh se zpožděním, jak někteří upozorňovali) a posilují i ty obsahovky. Tím, že jak se Apple snaží nabídnout výhody v rámci svého ekosystému a ten již dávno nestojí a nepadá na spojení iPhone – Mac to mají rozběhnuté na pohodu. Zjednodušeně řečeno, téměř jakákoli Apple prodaná věc zaručuje do budoucna, že tomu uživateli opět něco prodají. Co by za to ostatní dali:)

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Slepá větev tabletů? Tohle může říct jen člověk co fakt neví vůbec co iPad je.

Dealler
Uživatel
Dealler

Ano, tablety jsou slepá větec, co je na tom nepochopitelnýho? S tím jak se telefony vyvíjí tak ubývá důvodů proč tablet vlastnit. Na fotky, videa a brouzdání po webu mi stačí plečka za pár litrů, tak k čemu iPad?

uni
Uživatel
uni

Ondra (neregistrovaný): Na vše ostatní a na to, na co případně ti nestačí onen telefon:)

Cerda
Uživatel
Cerda

v mem pripade jako fotokniha, nahrada laptopu, nastenny ovladac svetel, vysavace, rolet.. jako slepou vetev bych to nevidel..

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

No tak já třeba používam k umění, k poznámkám když jdu za klientama, které píšu rukou, k publikační činnosti, kdy prostě jdu třeba do zoo a nemusim s sebou táhnout 3 kilovej počítač. K prezentacím klientům, kdy rovnou můžu i tužkou dělat poznámky do projektů, ke sledování videa když potřebunu vyrobit něco v dílně… Nebo vyfotim a rovnou kóty zapíšu do fotky. Sorry, ale to že ty nevíš jak něco používat neznamená, že to tak maj všichni. Fakt názor naprostýho jantara tohle.

xzeit
Uživatel
xzeit

Činnosti jak stvořené pro Note.

_qam_
Uživatel
_qam_

Xzeit: Mimoň

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Jo, přesně, kdyť si to můžu napsat na A5, tak si to zapíšu na papír velikosti účtenky z tesca… Umění taky na tom budu dělat a nevim o tom, že by na Notu bylo tak skvělý psát ve wordu :D tohle jsou fakt názory hloupejch lidí… Tady uživatelé i recenzenti řikaj, jak to nahrazuje v mnoha ohledech počitač a přileze xzeit co nám vysvětli, že Note….

QWERTZ
Anonym
QWERTZ

xzeit: na prezentaci u klienta Note? Jde vidět, že jsi jen hloupý a řadový zaměstnanec, protože to je blábol, který překonává i uniho :-D

lukass71
Uživatel
lukass71

Johny: Jeste aby ne, vzdyt jej doporucuje 9 z 10 grafiku!

Thor Steinar
Uživatel
Thor Steinar

Akcie 243 USD a zisk na jednu akcii 3 USD? To se vyplati. Cena akcii klesla, ne stoupla.

[odkaz]

MrViki
Uživatel
MrViki

Ehm. Je to za kvartál. A cena stoupá 1,68% právě teď.

Martin123
Uživatel
Martin123

Pak mě tu bude nějaký hňup tvrdit že Apple vydělává na iphonech 🤣

dromedár
Anonym
dromedár

A na čem jiném prosím? Můžeš to mě, jako hňupovi vysvětlit? Iphone dělá více jak 50% tržeb applu, takže nevím které odvětví je výdělečné, ale rád si to od tebe nechám vysvětlit .

Martin123
Uživatel
Martin123

Umíš číst? máš to zde napsané zkus to znovu hochu.

Michal
Anonym
Michal

Ty seš opravdu osel, zkus to ty znovu a lépe. Samozřejmě že zdaleka nejvíc vydělává na iPhonech.

Start
Anonym
Start

Já nevím, jestli jsi tak hloupý od přírody nebo to dělá tvá lenost sbírat informace, ale na každém serveru píšeš neuvěřitelné bláboly. Viz. včera OLED a QLED, což jsi ani nevěděl, že spolu tyto technologie nemají nic společného. V dalších tématech je to stejné. Ale co čekat od socky s Xiaomi :-D

JP23
Uživatel
JP23

Obrat na produkt:
$33.36 billion: iPhone
$12.5 billion: Services
$6.99 billion: Mac
$6.52 billion: Wearables, Home, and Accessories
$4.66 billion: iPad

lukass71
Uživatel
lukass71

Inteligence na urovni houpaciho kone opravdu.. jeste tohle fakt napsat primo pod tenhle clanek :DDD

Fluenco
Uživatel
Fluenco

@END: :D ty seš fakt mamlas.. četl jsi to vůbec ? :D Je tam obrázek, kde nejvetší tržní podíl 52,10% je z iPhone a ty i přes to, dokážeš napsat takovou hloupost…

Martin123
Uživatel
Martin123

Méně peněz z iPhonů a Maců, více z iPadů a příslušenství..
To vážně jste tak deb.ilni a neumíte číst nebo já nevím 🤣

JP23
Uživatel
JP23

End je jeden z TOP šašků, kteří se na tomhle webu pohybují.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Třeba je aktuálně high End …
[odkaz]

Dealler
Uživatel
Dealler

JP23: zhruba jako ty no.

Brejn
Uživatel
Brejn

Velká nevýhoda iPhonů a lepších androidů je jejich se prodlužující užitná životnost spolu s vyšší pořizovací cenou.
Takže telefony jsou dražší a vydrží lidem déle.
Sám mám iPhone 7 a naprosto dostačuje, co by mě mělo motivovat koupit nový telefon? Dnes už snad jen fotoaparát.
Pokud mi to jako argument dát 21k za nový telefon nestačí, nemám důvod nic další roky pořizovat.

uni
Uživatel
uni

Navíc se prodloužila doba z 3 let na 5.

uni
Uživatel
uni

Doba podpory…

Daidalos
Uživatel
Daidalos

S každým novým modelem chodí zprávy, jak je o ně větší zájem než o předchozí model atd. Tady je hezky vidět, jaká je to snůška marketingovejch keců. Prostě logicky každý rok nemůžou prodeje růst, je to nesmysl, kterým nás akorát Apple rád zasobuje.

Dealler
Uživatel
Dealler

No ty jejich fanatiky to bohatě stačí.

uni
Uživatel
uni

Nevím kde jsi před rokem byl, ale…:
[odkaz]
[odkaz]

Tak to nějak neštymuje s tím, říkáš.

MrViki
Uživatel
MrViki

Lžeš Daidalos