Domů » Bleskovky » Zájem o iPhony a Macy klesá, Apple ale více vydělává na iPadech, hodinkách a sluchátkách

Zájem o iPhony a Macy klesá, Apple ale více vydělává na iPadech, hodinkách a sluchátkách

Apple zveřejnil výsledky svého hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku, které v případě firmy z Cupertina uzavírá fiskální rok 2019. Jablečný gigant v něm utržil 64 miliard dolarů (asi 1,46 bilionů korun), což je meziročně o 2 procenta více, čistý zisk naopak mírně poklesl z loňských 14,1 miliard na 13,69 miliard USD (asi 313 miliard korun).

Méně peněz z iPhonů a Maců, více z iPadů a příslušenství

Největší podíl na tomto čísle mají opět iPhony, na nich Apple utržil 33,36 miliard dolarů, což je meziročně o 9,2 procent méně. Počet prodaných kusů neznáme, můžeme tak pouze odhadovat, že se jich prodalo méně, nebo byl větší zájem o levnější modely. Zájem o iPady vzrostl, tržby z nich přinesly na účty Apple 4,66 miliard dolarů, což je o 16,9 procent více.

Na počítačích Mac Apple utržil 6,99 miliard dolarů (o 4,8 procent méně). Největší úspěch zaznamenala sekce s nositelnou elektronikou, chytrou domácností a příslušenstvím, která vydělala 6,52 miliard dolarů, což je meziročně o 54,4 procent více. Apple byl tradičně silný i ve službách, které přinesly 12,51 miliard dolarů.

Apple svými finančními výsledky potěšil investory, kteří očekávali zisk na akcii 2,84 USD, zatímco Apple vykázal 3,03 USD. Díky tomu akcie Apple na Wall Street posílily o 2 procenta. Pro vánoční kvartál Apple odhaduje příjmy mezi 85,5 a 89,5 miliardami dolarů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments