Domů » Bleskovky » Zájem neklesá, v New Yorku se stále stojí fronty na iPhone 5s

Zájem neklesá, v New Yorku se stále stojí fronty na iPhone 5s

Byli byste ochotni strávit den nebo klidně i celou noc čekáním ve frontě na nový iPhone 5s? Možná ano, ale byli byste ochotni dělat to samé i dva měsíce po představení? Podle serveru PCMag je stále řada zákazníků, kteří toto pondělí čekali na 59. ulici na Manhattanu před Apple Storem. 

 

Apple prodal devět milionů nových iPhonů během prvního víkendu, ale stále existuje vysoká poptávka a populární obchod musí žádat zákazníky, aby čekali ve frontě a pouští je dovnitř postupně. V posledních týdnech se však situace zlepšila a telefony jsou k sehnání prakticky ve všech velikostech a barvách, tudíž to možná vypovídá o popularitě daného obchodu, než o nedostatku telefonů. Pořád však platí, že lidé stále čekají ve frontě na nový iPhone. Náš šéfredaktor Jirka Hrma shodou okolností včera ověřoval dostupnost iPhone 5s v jednom z pařížškých Apple Storů a k dispozici byly všechny tři barevné varianty v 16GB, 32GB i 64GB verzi.

David Podzimek

18 komentářů

 1. Dr.foot (neregistrovaný)

  Až udělají něco hezkého bez tech tlustých okrajů čela a brady s 5 palci budu stát ve frontě i já do té doby odpad!

  A skutečně nechápu význam 5C levný není a i kdyby stále jsou tu starší verze za skoro stejně nekřesťanskou cenu. :) I-Note nebo nějaká jiná placka s parametry výše zmíněnýma by obrátila trh, jenže bohužel :D politika Applu je jiná dělají a přemýšlejí opačně a proto mají úspěch. V případě 5C se ale někdo netrefil do pissoáru a nadělal pěkný čurbajs :)

  Jinak 18 000 za Note 3 to už normální je :)

  • „Až udělají něco hezkého bez tech tlustých okrajů čela a brady s 5 palci budu stát ve frontě i já do té doby odpad!

   “ >> az to spravia tak ako ja chcem potom to bude dobre, dovtedy je to odpad, ruky prec, lebo sa to mne nepaci, uplne zumpa to je… to ako naozaj taketo infantilne poznamky? O.o

   zrejme apple nestoji aby ludia ako ty si kupovali ich produkty, co na tom nedokazes pochopit????

  • Ale on to Apple samozřejmě jednou udělá, jenom mu to trvá.

  • zbrenda wols (neregistrovaný)

   ked to urobia tak to zase nebudem kupovat ja. mne ramy vyhovuju a bez nich by bolo zariadenie iba na machrovanie. to mas tak ale skoda to vysvetlovat dylynovy.

  • Myslím větší displej.

  • Dr.foot: Zajímavé, jak velikost souvisí s odpadkovitostí… Toto přirovnání mě doposud nenapadlo. BTW., tam kam je iPhone mířen (operátor, dotace) např. v USA stojí ke smlouvě polovinu toho, co 5s, tak jaképak, že není levný? Za cca 2000 k smlouvě je to poměrně jasná koupě.

 2. zbrenda wols (neregistrovaný)

  no proste prosty amici

 3. viral (neregistrovaný)

  Před obchodem stojí fronta čekajících loutek placených applem, nikoli fronta reálných zájemců o koupi. Běžná praktika virálního marketingu. I tento článek je jeho součástí.

 4. Ha, tak to je dobrý, protože zrovna vedle u sousedů (mobilmania.cz) je článek nebo spíš taková spekulace (jako každý rok) jak by mohl vypadat příští iPhone. No a všichni víme jak to vždycky dopadlo že ? Designové změny úplně minimální, změna číselného označení, a nový iPhone za dvacet tisíc je na světe ! [odkaz]

 5. DannyAngello (neregistrovaný)

  Na to, že jsem Epl nikdy nemusel jsem se byl na jaře kouknout v tom jejich shopu na Manhattanu a nedivim se, že tam jsou fronty. Přestože to je ohromnej shop, je tam ještě víc ohromný množství lidí, který tam pruděj, spousta dětí, který tam jsou celej den a šmatlaj tam všechno co jde. A lituju ty Epl maníky co tam běhaj celej den, musej každýmu odpovídat na tupý dotazy a dávat dokupy zařízení, který tam lidi zmrvěj.

 6. Ja toto fakt nechápem. A začínam podozrievať Apple, že tieto fronty na nové IPhony sú už vrámci PR reklamy. Lebo mne operátor oznámil, že začína predaj nových IPhone 5S a že či mám záujem. A ja som mu napísal, že áno a o cca o 7 dní mi priniesol kuriér nový IP5S. Žiaden problém žiadne čakanie.

 7. flek (neregistrovaný)

  „Apple prodal devět milionů nových iPhonů během prvního víkendu“

  Přesně proto nikdy nebude mít WP takový tržní podíl, jako má Apple. Apple stihl za jediný víkend prodat stejný počet chytrých telefonů, jako Nokie za 1/4 rok.

  Obdivuji a přeji úspěch Applu, ač bych si od nich nikdy nic nekoupil kvůli ceně.

  • iPod Touch (defakto PDA)-prakticky neexistuje konkurence, je tedy drahý? iPad-nikdo neumí stejné levněji, navíc výrobci na hiend prakticky rezignovali-je tedy drahý? Mac Book Air-ultrabuky stojí prakticky stejně, je tedy drahý? mac Book Pro-cena prakticky srovnatelná např. s Dell, je tedy drahý? iPhone-je drahý:-)

   Ale jistě, jsou prostě uživatelé, co neutahají Dell nebo Mac Pro a koupí nějakou levnou řadu třeba od Aceru. Ale apriori tvrdit, že je Apple drahý je ve většině nesmysl.

  • FELK a proto je tuším u nás a v dalších zemích WP před Apple že :D. Prostě kdyby byl iPhone u nás u operátorů na smlouvu také za 2tis taky bych si ho koupil a kdo ne? První přemýšlej když něco vypustíš …

  • Knoxx (neregistrovaný)

   UNI: Co to s tím má společného ? On jenom napsal, že jsou jejich výrobky drahé.. a to má pravdu, né každej si může dovolit dát 15k za telefon ať jde o jakoukoliv značku..

  • flek (neregistrovaný)

   OSTRAVAK: Ano, u nás je WP před iOS, protože u nás si může výrobky Applu dovolit jen určité procento lidí, v západních zemích tomu je jinak, zvláště pak v US. Samozřejmě jsem myslel na celosvětovém trhu.

   KNOXX: Díky za podporu :)

  • Knoxx: aneb viz: „Ale jistě, jsou prostě uživatelé, co neutahají Dell nebo Mac Pro a koupí nějakou levnou řadu třeba od Aceru.“ :-)

 8. Jo mě taky stojí a není to zrovna na iphone.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).