Domů » Bleskovky » Zabezpečení Windows Phone prolomeno? Lumia 640 dostává Interop Unlock

Zabezpečení Windows Phone prolomeno? Lumia 640 dostává Interop Unlock

O pozdvižení v táboře Windows Phone se postaraly polské stránky Windowsmania.pl, na nichž se objevilo video úspěšně odemknutého telefonu Microsoft Lumia 640 Interop Unlockem.

 

Platforma Windows Phone 8.x dosud úspěšně podobným pokusům, černého Petra si vytáhl pouze model Samsung Ativ S, který bylo možné odemknout díky zranitelnosti softwaru od korejského výrobce. Nově objevený způsob lze údajně aplikovat u všech telefonů s Windows Phone 8.x vybavených slotem na paměťovou kartu.

Návod k odemknutí však prozatím zveřejněn nebyl, objevitel metody chce nejprve vyzkoušet její stabilitu. Interop Unlock umožňuje spouštět na zařízení libovolné kódy bez omezení systému a jeho privilegií. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. pepe (neregistrovaný)

  Tato věc je známá již delší dobu, je to přes app Custom WP System a Preview for Dev. Přes toto se i dal nainstalovat W10 na nepodporované telefony.

 2. Wally (neregistrovaný)

  Přesně tak, tohle už je poměrně stará věc – stačí se kouknout na XDA developers. Myslím, že tam o tom byly první zmínky někdy na přelomu roku

  • Wally (neregistrovaný)

   Jediná novinka zřejmě je, že to te´d bude dostupné i na Lumii 640

 3. lol… ze hack… a k tomu tu bude zachvilu aj w10 a este to neskor osetria updejtom… traparna

 4. Další bezvýznamný pokus, to už se nám tu opakuje několikrát a vždy k ničemu, naštěstí.Opět to zůstane jen u zmínky a více z toho nebude.

 5. „super“. dufam,ze kvoli tomu MS teraz nezrusia sloty na pamatovky….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).