Domů » Články » Zábava pro náročné: vybíráme 10 nejlepších her roku 2016

Zábava pro náročné: vybíráme 10 nejlepších her roku 2016

Mobilní hry dnes dokáží hravě konkurovat i těm konzolovým. Rok 2016 byl z hlediska videoher a mobilního průmyslu poměrně vydařeným a na displeje telefonů se dostala celá řada výborných kousků. Kromě graficky vyšperkovaných titulů se na digitálních trzích objevily také staré legendy, které sklízí neméně úspěchů. Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších her loňského roku, které by ve vašem telefonu rozhodně neměly chybět.

Badland 2: výborná plošinovka s pěknou grafikou

Vývojáři ze studia Frogmind vydali koncem roku 2015 v pořadí již druhý díl originální hry Badland, která sklidila zasloužený úspěch. Vy, jakožto hráč, se ujmete černé kuličky a jen za pomoci hopsavých pohybů budete muset projít připravenými úrovněmi, ve kterých naleznete celou řadu překážek, nástrah, bonusů a dalších kulatých kamarádů, které musíte zachránit.

BADLAND 2 Release Trailer (iOS)

V druhém díle se navíc nachází několik dalších elementů, jako například voda, magma, mráz, světlo a další. Hráč si kromě pěkné grafiky užije i povedeného audia, které vás pořádně vtáhne do hry. Kromě kampaně budete mít k dispozici i online úrovně, ve kterých můžete soupeřit se svými kamarády a hráči z celého světa.

‎BADLAND 2
Cena: 19,00 Kč
BADLAND 2
Cena: zdarma

Super Mario Run: nostalgie pro otrlé

Slavná postavička Mario z dílny společnosti Nintendo se vůbec poprvé dostala na jinou platformu. Ačkoliv je Super Mario Run aktuálně exkluzivně dostupný jen pro uživatele jablečných zařízení, zanedlouho by měl titul zavítat i do Google Play. Ve hře na vás čeká na 24 úrovní se třemi stupni obtížnosti, tři herní módy a také možnost si budovat vlastní království.

Introduction to Super Mario Run - Gameplay Trailer

Vaším úkolem bude dovést Maria bezpečně až na konec úrovně, a to pouhými dotyky – postavička sama běží kupředu a vy ovládáte pouze velikost a délku skoku. Hra samotná je zdarma, pro odemčení všech úrovní si však budete muset připravit nemalých 10 euro – žádné další mikrotransakce se ve hře již nenachází. Pro detailnější informace si neváhejte přečíst naši recenzi.

‎Super Mario Run
Cena: zdarma+

Super Mario Run: nostalgie pro otrlé (recenze)

Roller Coaster Tycoon Classic: legenda na chytrých telefonech

Legendární hru Roller Coaster Tycon zná téměř každý a pravděpodobně ji netřeba detailně představovat. V kostce se jedná o propracovaný simulátor zábavního parku, který společnost Atari kompletně připravila pro obrazovky chytrých telefonů a tabletů.

maxresdefault

S velkou dávkou kreativity můžete ve hře Roller Coaster Tycoon Classic vytvořit úspěšný, ale i neúspěšný, park, který vykouzlí úsměv na tváři i tomu největšímu bručounovi. Za povedený port zaplatíte adekvátních 190 korun, přičemž ve hře se nachází několik dalších položek k zakoupení, kterými odemknete další rozšíření. Hra samozřejmě funguje na chytrých mobilních telefonech, přesto ji doporučujeme spíše majitelům tabletů, kteří si hru na větší obrazovce mnohem více užijí.

RollerCoaster Tycoon® Classic
Cena: 159,99 Kč

Pokemon GO: chytání Pokémonů v reálném světě

Studio Niantic Labs v kooperaci se společností Nintendo připravilo pro chytré telefony fenomenální hru Pokémon GO s prvky rozšířené reality. Zahrát si ji mohou uživatelé zařízení s Androidem a iPhony (iOS). Pokémon GO je interaktivní geolokační hra zasazená do reálného světa, která jej kombinuje s tím virtuálním – narazíte zde tedy na několik prvků rozšířené reality.

Discover Pokémon in the Real World with Pokémon GO!

Vy se ocitáte v roli trenéra Pokémonů a vaším úkolem je pochytat těchto malých potvůrek co nejvíce (ideálně všechny). Kromě Pokémonů se ve hře nachází celá řada předmětů, které Pokémony vyvíjí, léčí a podobně. Stejně tak můžete navštěvovat tzv. „Pokéstops“ a „Gyms“, které celkovou hratelnost značně vylepšují. Pokémon GO vás jednoduše dokáže zvednout z gauče.

‎Pokémon GO
Cena: zdarma+
Pokémon GO
Cena: zdarma

Pokémon GO: Velký průvodce pro hráče, tipy & triky, návod

Mini Metro: vybudujte si svou vlastní síť metra

Na hru od vývojářů Playdigious si přijdou všichni milovníci logických her. Ve zkratce se jedná o simulátor městských drah, přičemž každá vaše hra bude jedinečná díky náhodnému chování a růstu jednotlivých měst, kterých je ve hře až jedenáct. Navíc si budete moci vybrat mezi dvěma módy, a to mezi klasickým módem a módem extrémním, který vás pořádně „procvičí“.

Mini Metro Launch Trailer

Hra nabízí i online prvky, jakými jsou například denní výzvy – své výsledky budete moci porovnávat se všemi hráči na světě. V neposlední řadě se hra pyšní velice zajímavým hudebním doprovodem – hudba vzniká přímo z vaší mapy a je navržena skladatelem Disasterpeace. Za hru zaplatíte nemalých 130 Kč, ale nutno podotknout, že se nudit určitě nebudete.

‎Mini Metro
Cena: 99,00 Kč
Mini Metro
Cena: 31,99 Kč

Asphalt Xtreme: vyšperkované off-road závody

Vývojáři ze společnosti Gameloft jsou jakousi zárukou toho, že bude výsledek jejich práce stát za to (i když většinou s mikrotransakcemi). Jinak tomu není ani u off-road závodů Asphalt Extreme, které se dočkaly příchodu na iOS, Android i Windows. Součástí hry je 35 automobilů různých kategorií (včetně bugin), aut na rally, off-roadů či dokonce kamionů velkých značek jako Dodge, Ford, Jeep, Predator a podobně.

Asphalt Xtreme - World Premiere Trailer

Závodit můžete až v pěti módech, které skýtají více než 1000 závodů. Součástí Asphalt Xtreme je také multiplayer s podporou až 8 hráčů. Jak to u společnosti Gameloft bývá, hra je k dispozici zdarma, avšak v případě, že si přejete ve hře postupovat rychleji, připravte svou trpělivost na nemalý počet mikrotransakcí, kterými je hra prošpikována.

‎Asphalt Xtreme
Cena: zdarma+
Asphalt Xtreme
Cena: Zdarma+

Auralux: uklidňující strategická hra

Velice povedená a zároveň uklidňující strategická hra Auralux je na pultech digitálních obchodů již nějaký ten pátek. Svého času byla dokonce jednou z nejziskovějších her na Androidu, a není se čemu divit. Vaším úkolem bude obsadit co nejvíce planet na mapě – díky tomu si zvýšíte produkci jednotek a budete moci svádět větší bitvy a zabírat i ty největší planety. Ovládání je velice jednoduché a hraní si užijí i nejmladší.

Auralux Trailer

Autoři se netají tím, že se nechali inspirovat úspěšnou hrou Eufloria, což není vůbec na škodu. V průběhu hry vás bude uklidňovat příjemná hudba – pro maximální požitek doporučujeme ke hraní používat sluchátka. Hra je k dispozici zdarma, ale mikrotransakcím se bohužel nevyhnete.

‎Auralux
Cena: zdarma+
Auralux
Cena: zdarma

Candy Crush Soda Saga: spojte tři a splňte úkol

Velice oblíbenou hru Candy Crush Soda asi netřeba blíže představovat. Principy hry jsou přitom velice jednoduché. Spojováním „kamenů“ se snažíte plnit různé úkoly. K dispozici máte více jak 1000 úrovní a kromě postupu v nich si můžete hratelnost oživit denními časově omezenými výzvami. Hra je ke stažení zdarma a obsahuje mikrotransakce, které vás však nijak výrazně neomezují. V minulém roce dostala aplikace hned několik významných aktualizací, které hru značně vylepšily a přidaly celou řadu nových úrovní.

Candy Crush Soda Saga/ Trailer
‎Candy Crush Soda Saga
Cena: zdarma+
Candy Crush Soda Saga
Cena: zdarma
Candy Crush Soda Saga
Cena: Zdarma+

Dark Echo: v jednoduchosti je síla

Studiu RAC7 Games se podařilo vytvořit jednoduchou hororovou akci. Hráč se ocitá v roli vězně uzavřeného v místnosti plné nástrah a krvelačných stvůr. Vaším úkolem je dostat se živ a zdráv ven. Na displeji vidíte pouze vaše stopy, což značí vaši polohu. K orientaci se po místnostech využíváte čar, které znázorňují šíření zvuku – ty se vytváří buďto tleskáním (dlouhý/krátký stisk displeje), anebo chůzí. Hra nabídne až 80 hororových úrovní a je k dostání za přibližně 25 – 55 Kč (v závislosti na platformě).

Dark Echo Trailer
‎Dark Echo
Cena: 49,00 Kč
Dark Echo
Cena: 24,99 Kč
Dark Echo
Cena: Code needed

Samorost 3: český klenot

Samorost 3 je tzv. point-and-click dobrodružná animovaná adventura vyvinutá českým studiem Amanita Design, kteří stáli například za vynikající hrou Machinarium a Botanicula. V pořadí již třetí díl (volné pokračování) navazuje na úspěchy svých předchůdců a láká především na roztomilou grafiku a výbornou hratelnost.

Samorost 3 Official Trailer

Ve hře na vás čeká nespočet hlavolamů a miniher, přičemž na kosmické výpravě prozkoumáte na devět planetek, poznáte jejich podivné obyvatele a budete muset rozlousknout záhadu kouzelné flétny. Zvládnete to?

‎Samorost 3
Cena: 129,00 Kč
Samorost 3
Cena: 99,00 Kč

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

27 komentářů

 1. Nejake hry co tam mate jsou i na Windows, jenze tam nemate odkaz. Candy Crush a dalsi. :)

 2. Co zle čteš ?

  Soda Saga je pre w10 rovnako ako aj dark echo

 3. Nejlepší hra roku 2016 je Block craft!!! Určitě stahujte!!!

 4. Zábava pro náročné… ….a pak tam dáte takovýhle výběr ?!

 5. Směšný výběr, třeba takový Mario je propadák jako prase a vy ho zařadíte mezi TOP hry :D :D :D

  • Je třeba zkrátka respektovat realitu. PokémonGO zaznamenal fenomenální úspěch, který překonal jen Mario. Proto tady ty dvě hry jsou. Jestli tobě vyhovují či ne věc jiná samozřejmě.
   Já bych se tu taky postavil tak za dvě hry, Mini Metro a Samorost. Vysoce kvalitní kousky s normálním platebním modelem.

   • Ano realita je ta že na trhu je spousta her, které nejsou ..Zábava pro náročné… Tím nadpisem si autor na tohle naběhnu. Na to byla narážka

   • Tak kde je definice, dle které se má hodnotit „nejlepší“?

   • To není o tom co se líbí mě, ale o tom že Mario je PROPADÁK, což potvrzují recenze i odezva od hráčů.

   • SLOVovca (neregistrovaný): Zkusím to pro tebe maximálně zjednodušit. 300 mega stažení je 300 mega stažení. Jen iOS platforma.

   • UNI, aj No man’s Sky ma vela stiahnuti a je to prepadak roka. V počte refundov ho neprekoná asi žiadna hra.
    A najhodnotnejšia recenzia „At least refund button works well“ hovorí za všetko :-)

   • uni: Zkusím to pro tebe maximálně zjednodušit. 2 hvězdičky z 5 jsou 2 hvezdičky, což znamená PROPADÁK. Dacií se prodává také hodně, ale to NIC nevypovídá o kvalitě.
    Lidé Maria stáhnou protože se o něm všude píše, za 3 minuty smažou protože to je PROPADÁK, takže počet stáhnutí je naprosto nevypovídající hodnota.
    už nevím jak Ti to vysvětlit jednodušeji, nemám peďák pro zvláštní školu.

   • SLOVovca (neregistrovaný): Díval se na ty recenze? Hned první dvě jsou úsměvné. Jeden si stěžuje, že Mario běží sám. Hned nad tím je prezentační snímek a přes něj obr nápis „Mário sám běží“:D)
    A druhá je taky výborná „jé, oni po mě chtějí peníze“:)
    Počet stažení je vodítko k tomu, kolik je možné vydělat. Pokud ten titul bude mít běžnou konverzi (tedy 2-4%), jsou to 2-4% za 300mega stažení.

   • l0lz: Ale to se opět vracíme k tématu, dle jaké preference je hodnocena, zda je hra dobrá či nikoli.
    NMS je dobrá hra (a vynikají technologický počin), ale je to špatný produkt. Nacenění, prezentace, komunikace bylo špatně.
    Mario Run je spíše opačný případ, hra nic moc, ale výborný produkt.
    Jedno je nej jako technologie a počin (ani ta hratelnost není až tak špatná, navíc hra se dál rozvíjí), druhé jako brand.
    Ale opakuji, dle jaké specifikace tedy článek hodnotí nej? Já sám v podstatě nevím. Jen jsem vyzdvihl svou preferenci (Mini Metro, Samorost).

   • Btw ono celé téma kolem Maria Run je vtipné. Pokud chápu, je to vlastně principiálně stejný typ jako např. Geometry Dash či Flappy Bird, které sbíraly prakticky absolutní hodnocení. A že by Nintendo vydalo něco, co by nefungovalo si nemyslím, na to to jsou moc pečliví.
    Takže problém hry nebude ve hře, že;)

 6. Nej je Best Fiends která tady ani není.

 7. Roller Coaster Tycoon

  Máte obrázek a název z jiné hry než je popis a odkaz (Roller Coaster Tycoon Classic).

 8. Mário je z uvedených her největší pecka ale Yoshi v te hře není tak si opravte obrázek.

  • Xaver Jandura

   Náhledový obrázek je pouze tématický a obecný. Není co opravovat.

   • Docela cool odpoVěď, oprava by Vám zabrala 10 sekund, ale Vy raději zákazníka (ano zákazníka, nikoli čtenáře) odbudete že není co opravovat.

    Tohle není správný přístup. Obrázek u Roller Coaster Tycoon jste opravil…

    Nepěkné chování pane Janduro.

    Radek Hübl

   • Xaver Jandura

    Radek Hübl:
    Ale náhledový obrázek není proč opravovat. Není tam vysloveně nic k opravě.

    Články samozřejmě opravujeme, což je běžná praxe. Název u hry jsem opravil taktéž, stejně tak i obrázek. Doplnil jsem i chybějící platformu Windows Mobile na stažení her Dark Echo a Soda Saga, na které upozornil uživatel imperator. Náhledový obrázek je obecný a nevidím jediný důvod, proč by měl být změněn nebo „opravován“.

    Vůbec mi není proti srsti napravit svou chybu, ba naopak. Jsem rád, když na ni někdo slušně upozorní, a stejně tak ji rád rychle opravím.

   • Nechci být šťoura ale myslím ze je to obrázek ze Super Mario Galaxy 2, bomba hra určitě vyzkoušejte, bohužel na iOS nevyšla ;-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).