TOPlist

Za měsíc dorazí na Netflix nový Pinocchio. Postará se o něj mistr pohádek pro dospělé

pinocchio del toro

Po adaptaci Pinocchia od Roberta Zemeckise doprovodí letošní Vánoce i ta od cenami ověnčeného režiséra Guillerma del Tora. Pohádka určené spíše pro dospělé publikum dorazí na Netflix 9. prosince a vznikala ve formě stop-motion animace.

Mexický tvůrce filmů jako Hellboy či Tvář vody již v minulosti připustil, že právě příběh o dřevěném chlapci a jeho otci Geppettovi zasazený do fašistické Itálie 30. let 20. století patří k jeho vysněným námětům, byť je otázkou, jestli jím nejsou diváci v poslední době trochu přejedení: vzpomeňme na tři roky starou adaptaci s Robertem Benignim či v úvodu zmíněnou s Tomem Hanksem vzniklou pro konkurenční Disney+, byť obě byly převážné hrané.

pinocchio

Necelý měsíc před uvedením spatřil světlo světa 2,5minutový trailer. Titulní postavu namlouvá mladičký Gregory Mann, postavu jeho tatínka Geppetta zase David Bradley (Filch ze ságy Harry Potter). Ve filmu však zazní i hlasy dalších známých herců, jako jsou například Ewan McGregor, Ron Perlman, Finn Wolfhard, Cate Blanchett nebo Tilda Swinton.

Režisér del Toro je známý pro svou specifickou kombinaci žánrů fantasy a horor se skoro až pohádkovou atmosférou. Skvěle to krom jmenovaných titulů prokázal třeba i u Faunova labyrintu či Purpurového vrchu. První zmíněný byl dokonce nominován na 6 ocenění Oscar, 3 dokonce získal. Na Netflixu je aktuálně ke zhlédnutí i nová osmidílná antologická série Kabinet kuriozit Guillerma del Tora.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku