Domů » Bleskovky » Za explozemi modelu Note7 stál zřejmě špatný návrh vnitřního prostoru

Za explozemi modelu Note7 stál zřejmě špatný návrh vnitřního prostoru

Původně se mělo za to, že problémy okolo modelu Note7 způsobují vadné baterie. K explozím však docházelo i po jejich výměně, a tak se logicky nabízí otázka, co tedy stálo za neúspěchem jinak velmi dobře hodnoceného zařízení. Samsung se rozhodl, že výsledky vyšetřování uveřejní také pro veřejnost. Nejnovější zprávy nám ovšem dávají malou ochutnávku toho, co si pro nás Samsung na příští měsíc chystá.

galaxy-note-7-battery-chassis

O nových výsledcích informovala společnost Instrumental, podle níž šel Samsung při návrhu nového modelu do zbytečných rizik. Jak je z obrázku patrné, baterii nebyl věnován dostatečný prostor. Ten je vyžadován především při jejím stárnutí, kdy se počítá s tím, že bude zvětšovat svůj objem. Samsung u nového modelu vyžadoval nižší tloušťku a zároveň delší výdrž na baterii, než tomu bylo u jeho předchůdce. To se mu ale zřejmě stalo osudným. Společnost Instrumental dokonce označila návrh prostoru pro baterii jako velmi nebezpečný.

570px-battery_with_polymer_separator-svg_

Katoda a anoda jsou v tomto případě odděleny polymerem. Ten ovšem neměl prostor pro „nabobtnání“, což může vyústit v explozi. Nic není zatím oficiálně potvrzeno ani vyvráceno, o příčině se tedy můžeme pouze dohadovat. Jisté je snad jen to, že se honba za co nejtenčím zařízením nemusí vždy vyplatit tak, jak bychom očekávali.

Chybička se vloudila: Za celým skandálem okolo Galaxy Note7 mohla stát naprostá banalita

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

5 komentářů

  1. To se mě zdá nepravděpodobné.Když otevřu Lumii 925 či 930, žádný prostor tam také není, baterie je opřená o kraje hliníkového šasi ze všech stran a baterie nehoří.
    Uvidíme s čím přijde samotný Samsung a jak hluboce bude pravdomluvný.

    • Co jsem pochytil jinde, tak ten oddelujici polymer mel byt taky v ramci pokroku nejak extremne flexibilni a uzky a tudiz mene odolny nez v minulosti…ale jak rikas, jediny, kdo to muze rozcisnout, je Samsung…

  2. Když se podívam na ten vnitřek, tak ta baterka cca stejně velká, jako ma iphone malej, ale při dvojnásobné kapacitě :D takže :D

    • Tu se píše, jak jsme pochopil, o problému dielektrika mezi anodou a katodou, ne o okolí baterky. Ale možno se mýlím. Zkus se podívat na vnitřek baterky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).