Z nuly na sto za pět minut. Redmi překonává rekordy v rychlonabíjení

Xiaomi charging
  • Redmi se pochlubilo rekordně rychlým nabíjením
  • K demonstraci byl zvolen loňský telefon Note 12 Discovery

Závody v rychlém nabíjení smartphonů stále neberou konce. Na začátku tohoto měsíce představila společnost Realme telefon GT Neo 5 s rekordně rychlým 240W nabíjením, tuto hodnotu nyní překonává Redmi. Dceřiná značka čínského Xiaomi ukázala, že zvládne nabíjet výkonem 300 wattů.

Redmi pro demonstraci svého rychlonabíjení nevyrobilo žádný nový smartphone, ale použilo starší model Redmi Note 12 Discovery s drobnou úpravou – původní 4300mAh akumulátor byl vyměněn za menší s kapacitou 4100 mAh. Baterii se podařilo dobít z nuly na 50 procent za pouhé dvě minuty a 11 vteřin, úplné nabití zabralo pět minut.

Špičkového výkonu 300 wattů se podařilo dosáhnout pouze na několik vteřin. První půlminutu výkon plynule narůstal na 280 – 290 wattů, v posledních dvou minutách zase postupně zpomaloval. 300 wattů je pouze teoretické maximum, které je z bezpečnostních důvodů redukované, a to z důvodu ochrany akumulátoru i nabíječky. Výrobce pro nabíjení použil duální GaN nabíječku obsahující 50 bezpečnostních ochran.

redmi

Zatím se nezdá, že by Redmi bylo připravené jít s 300wattovým nabíjením do světa, tudíž rekordmanem v této oblasti i nadále zůstává smartphone Realme GT Neo 5, který dovede svůj 4600mAh akumulátor nabít na 100 procent za 10 minut.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku