Z nuly na sto za pár minut. Xiaomi chystá 200W rychlonabíjení

mkbhd Mi mix Alpha

Loňský smartphone Xiaomi Mi 10 Ultra se nesl ve znamení „stodvacítek“. Toto číslo jste našli v obnovovací frekvenci displeje, v maximální míře přiblížení fotoaparátu a v neposlední řadě i v maximálním nabíjecím výkonu. V rychlosti nabíjení byl tento smartphone dorovnán teprve letos, a to u smartphonů IQOO 7 a Red Magic 6 Pro, ovšem Xiaomi chystá protiúder.

Příští vlajka od Xiaomi bude podporovat 200W nabíjení

Podle uznávaného informátora Digital Chat Station chystá Xiaomi na letošní rok smartphone, který bude podporovat rychlonabíjení s výkonem až 200 Wattů; touto energií má být krmen akumulátor o celkové kapacitě 5 000 mAh.

Připravovaný smartphone má rovněž podporovat bezdrátové nabíjení včetně jeho reverzní podoby, v tomto případě však musíme počítat s menším výkonem. Vzpomínané Xiaomi Mi 10 Ultra disponovalo bezdrátovým nabíjením o výkonu 50 Wattů a vůbec bychom se nedivili, kdyby i v této oblasti chtělo Xiaomi překonávat rekordy.

Xiaomi Mi 10 Pro 01

Podle Digital Chat Station má zmíněný telefon dorazit v druhé polovině letošního roku, i když je pravděpodobné, že se dočkáme u chystaného smartphonu Xiaomi Mi 11 Ultra, který je očekáván dříve.

Zítra bude odhalen smartphone Xiaomi Mi 10S

Nejbližším novým smartphonem, který Xiaomi aktuálně chystá, je model Mi 10S, jehož premiéra je naplánovaná na zítřek.

Tento telefon dostane do výbavy AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů, čipset Qualcomm Snapdragon 870, fotoaparát s rozlišením 108 Mpx, akumulátor s kapacitou 5 000 mAh a 33W nabíjením.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku