Foxconn: Apple letos údajně představí iPhony s úhlopříčkou 4,7 a 5,7 palce

Ze společnosti Foxconn na povrch vypluly velice zajímavé informace o plánech Applu pro letošní rok. Podle zasvěcených osob můžeme v roce 2014 opět počítat s dvěma iPhony. Na rozdíl od loňského roku, kdy iPhone 5c i iPhone 5s disponovali displejem s úhlopříčkou čtyři palce, se letos údajně dočkáme výrazné změny. Podle anonymního zdroje velikost zobrazovacího panelu u jednoho z modelů poskočí na hodnotu 4,7“. Druhou novinkou se jablečný gigant zřejmě rozhodne zabrousit do stále populárnější kategorie phabletů. V zákulisí se dokonce hovoří o zařízení s 5,7“ displejem.

 

Ačkoliv dosavadní filosofie společnosti podobná monstra zavrhuje, tento krok by ji mohl pomoci k tržnímu růstu, což by zároveň dostatečně uspokojilo i většinu akcionářů. Další zvěsti naznačují implementaci biometrického snímače do domovského tlačítka. Mnoho z vás spelulace o iPhonu s větším displejem jistě okamžitě odmítne, nicméně vzrůstající poptávka po zařízeních typu Samsung Galaxy Note 3 (recenze), by mohla jablečného giganta dovést k realizaci vlastního řešení. Pokud se tak skutečně stane, dost možná se dočkáme nové definice slova phablet a nastavení nových standardů, tak jako se to stalo s příchodem prvního iPhonu v roce 2007.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku