Domů » Bleskovky » Z aprílového vtípku do reality: Ovladač, který změní telefon v Game Boy, možná opravdu vznikne

Z aprílového vtípku do reality: Ovladač, který změní telefon v Game Boy, možná opravdu vznikne

1. dubna se objevil render iPhonu vloženého do části těla Game Boye. Většina lidí si myslela, že se jedná o další z řady aprílových vtípků a skutečně tomu tak i bylo. Potvrdil to zástupce společnosti Hyperkin, která má tento render na svědomí.

 

Po velké vlně zájmu ze strany uživatelů začala společnost uvažovat o tom, že toto zařízení opravdu vyrobí. A o co vlastně jde? Jedná se v podstatě o ovladač, který svým designem připomání původní Game Boy. Do něho se zasune telefon (iPhone), na kterém poté můžete hrát původní hry určené pro konzoli od Nintenda.

Zda se opravdu dostane ovladač do sériové výroby, si netroufáme odhadovat. Výrobce by musel využít nějaký emulátor, který by byl schopen spustit původní hry. Pokud by se s tímto problémem v Hyperkinu vypořádali, mohlo by se jednat o zajímavý doplněk. Zájemci by mohli být především uživatelé, kteří vlastnili Game Boye a stýská se jim po starých hrách.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

2 komentářů

  1. Jakub (neregistrovaný)

    Konečně by byl reálnej důvod pro pořízení iphonu :D

  2. Krusty (neregistrovaný)

    Tím, že je to pro iPhone, tak předpokládám, že cena tohohle doplňku by byla vyšší než si pořídit ten gameboy i s hrami…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).