Domů » Bleskovky » YouTube konečně přináší funkci, po které uživatelé dlouho volali

YouTube konečně přináší funkci, po které uživatelé dlouho volali

Nejpopulárnější služba pro přehrávání videí YouTube chystá další vstřícný krok směrem k uživatelům. Těm už delší dobu vadí, že videa nelze stahovat do paměti zařízení, kvůli čemuž trpí například ti uživatelé, kteří se chystají do míst s ne zrovna nejrychlejším internetovým připojením.

youtube google aplikace videa unsplash
YouTube konečně umožní uživatelům stahovat videa

Nyní YouTube konečně umožní stahovat videa a nebude uživatele nutit k využívání mnohdy pochybných stránek pro stahování videí z populární služby. Prozatím se jedná o experimentální funkci, která je dostupná pro některé uživatele v rámci předplatného YouTube Premium.

Nová funkce je prozatím dostupná jen pro vybrané uživatele

Stažená videa se objeví na speciální kartě v navigačním panelu s názvem Stažené. Pokud jde o kvalitu stahovaných videí, maximem je prozatím Full HD. První testování novinky skončí příští měsíc, konkrétně 19. října. Nová funkce by měla fungovat na Windows, MacOS a Chrome OS.

download button
Nová funkce se objeví hned pod videem

Pokud chcete vyzkoušet, zda novou funkci stahování videí zpřístupní YouTube i vám, stačí se přihlásit skrze speciální stránku.

Dominik Vlasák

9 komentářů

 1. Nechápu. Proč se testuje něco, co youtube v některých krajinách nabízí již dlouho? Minimálně v některých krajinách Afriky. Tam jsem to úspěšně používal již před několika lety.

  • Protože je velký rozdíl něco používat v Africe vs. v Evropě a USA

 2. Tohle je chvályhodný krok. I když jako o vstřícném, by se o něm dalo mluvit až tedy, pokud by ona možnost nebyla přístupná jen v rámci služby Premium.

  • Premium je kvoli tym reklamam must have na tytrubke

  • TomasSX1: To by byla pravda, kdyby neexistoval Youtube Vanced.

  • Ondra: to je pravda. Ale, ja youtube nepouzivam len na mobile, ale na 85% na telke. Na mobile pouzivam zas YT Music a na PC mi to je jedno, tam ma AdBlock. Uz ale len kvoli telke sa oplati mat Premium.

 3. Rick Mečoheň

  Konečně se na smartmanii používají u článků nadpisy jako na LSA, po tom čtenáři dlouho volali.

 4. Radši bych uvítal funkci, kde mohu pořádně spravovat playlisty…zvlášť u lajknutých videií

 5. Doslova mám Youtube premium od jeho začátku v ČR a možnost stahování videí do paměti telefonu je tam stejně dlouho.. Zaspali jste dobu..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).