Domů » Bleskovky » Yota: Hybridní Sibiřan se dvěma displeji se začíná prodávat, prohlédněte si záznam z premiéry

Yota: Hybridní Sibiřan se dvěma displeji se začíná prodávat, prohlédněte si záznam z premiéry

V únoru byl na Mobile World Congressu v Barceloně k vidění neobvyklý smartphone, který zpočátku vypadal jako menší telefon s dotykovým panelem a systémem Android, ale pokud jste jej vzali do ruky a prohlédli, zjistili jste, že se vám k dlani tiskne druhý displej. Od doby, kdy bylo zařízení poprvé k vidění, už uplynul nějaký ten pátek, v některých chvílích to dokonce vypadalo, že se smartphonu se dvěma displeji ani nedočkáme. 

  

Smartphone je od dnešního dne dostupný ve internetových obchodech v Rusku, Rakousku, Francii, Španělsku a Německu, ve druhém čtvrtletí příštího roku se dočkáme i v dalších 15 evropských zemích. V Rusku a Německu bude dokonce tohoto měsíce YotaPhone k dispozici v kamenných maloobchodech za částku 499 EUR, což je v přepočtu zhruba 12 500 Kč. Informace o dostupnosti v České republice zatím nemáme k dispozici, ale tipujeme, že bychom se v průběhu příštího roku také mohli dočkat.

 

YotaPhone disponuje hlavním 4,3″ LCD displejem s rozlišením 720 x 1280 px, kterému sekunduje na zadní straně stejně velký e-ink panel s rozlišením 360 x 640 px, který slouží například pro zobrazování doplňkových informací (kalendář, počasí, poznámky, notifikace…). Dva displeje nabízejí možnost jednoduchým gestem přesunout obrázek z hlavního displeje na zadní panel.

 

Smartphone pohání dvoujádrový procesor od Qualcommu s jádry Krait s frekvencí 1,7 GHz, společnost mu dělají 2 GB RAM. Interní paměť nabízí velikost 32 GB a telefon také podporuje HSPA a LTE sítě. Snímky můžete pořizovat 13Mpx fotoaparátem na zadní straně a šťávu telefonu dodává akumulátor s kapacitou 1800 mAh, což nepovažujeme za úplně dostačující. V případě operačního systému padla volba na Android 4.2.2.

Záznam z oficiálního představení netradičního smartphonu Yota

Michael Krahulec

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments