Domů » Bleskovky » Xplay 3S představen: Full HD je minulostí, Vivo sází na rozlišení 2K

Xplay 3S představen: Full HD je minulostí, Vivo sází na rozlišení 2K

Zhruba před rokem nám výrobci mobilních zařízení předvedli první displeje s Full HD rozlišením (1080 x 1920 px). V té době se ale našlo plno lidí, pro které bylo navýšení z HD rozlišení zbytečné. Dnes se ale hranice posouvají zase o kousek dále, jelikož čínská společnost Vivo představila první smartphone, který se může chlubit displejem s rozlišením označovaným jako 2K nebo QHD (1140 x 2560 px). Tento extrémně jemný displej nabízí úhlopříčku rovných šest palců a najdete jej u modelu s označením Xplay 3S.

 

Kromě displeje nabídne Vivo Xplay 3S čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz, kterému sekundují 3 GB operační paměti RAM, interní úložiště s velikostí 32 GB a baterie s kapacitou 3200 mAh. Fotoaparát disponuje 13Mpx rozlišením, přední kamera pro videohovory nabídne 5Mpx. Dále u novinky najdeme stereo reproduktory, LTE nebo snímač otisků prstů jako u HTC One Max či iPhone 5s.

  

Není pochyb o tom, že Vivo XPlay 3S je zajímavým smartphonem a že do světa chytrých zařízení přinesl další inovaci. Je ale škoda, že se jeho přítomnosti oficiální cestou na našem trhu nedočkáme, jelikož bude k dispozici pouze v Číně.

Nemusíme ale příliš zoufat, do světa míří zařízení s 2K rozlišením jiných výrobců. Prvním z nich by mohl být velmi očekávaný Samsung Galaxy S5 nebo Oppo Find 7. Další otázkou je, zda takto vysoké rozlišení už není zbytečné, jelikož Full HD v současné chvíli naprosto dostačuje.

Michael Krahulec

7 komentářů

 1. Jakub Frtús (neregistrovaný)

  Som zvadaví kedy príde mobilné zariadenie z 4K displayom . Ale aj tak je to podla mna blbosť napchať display z takým velkým rozlíšením na tak malú plochu . Ved denne pracujeme na počítačoch s ovela vedšími uhlopriečkami a menším rozlíšením , a televízory ktoré sú aj 10x vedšie ako mobilné zariadenia majú ovela menší počet pixelov . Je síce pravda že mobilné zariadenie držíme blízko pri sebe ale aj tak je to podla mna zbytočné .

 2. Knoxx (neregistrovaný)

  Ty tenké rámečky vypadjí krásně, ale ovládání je trochu problém..

 3. Spíš bych uvítal větší rozlišení na tabletech. Tam to ještě má alespoň trochu smysl.

 4. Michal (neregistrovaný)

  1440 x 2560, ne 1140 x 2560.. Jsou dobří že do telefonu co má šířku okrajů 4.5mm narvali 3200mAh baterii..

 5. Já myslím, že v případě klasické matice RGB a HD (720p) je to pro lidské oko naprosto dostačující. Je pravda, že když jsem hodně zkoumal, tak jsem u své SGS3 rastr viděl, ale za to mohla spíše PenTile, než nízké rozlišení. U SXZ jsem neviděl už vůbec nic (Full HD). Tak na co 2k? :-) Ale tak pro machrování dobré.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).