Cena:

Xperia XZ1 Premium a XZ1 Plus: vlajkové lodě se Snapdragonem 845 připlují na MWC

Veletrh CES, který začíná v Las Vegas již příští týden, přinese mnoho novinek ze světa spotřební elektroniky, mezi nimi i několik smartphonů. Na hlavní hvězdy letošního roku si však budeme muset počkat až na konec února, kdy se odehraje tradiční barcelonský veletrh MWC, tato akce se má stát pódiem i pro odhalení nových vlajkových smartphonů od Sony. Podle posledních spekulací budou letošní TOP modely od Sony stále patřit do řady Xperia XZ1, jmenovat se mají XZ1 Premium a XZ1 Plus, společně s nimi má dorazit i model XZ1s.

Nejvýše postaveným modelem má být Xperia XZ1 Premium, podle zvyklostí dostane ultrajemný displej se 4K rozlišením (2 160 × 3 840 pixelů). Panel má mít úhlopříčku 5,5″ a poměr stran 16:9, díky ztenčení rámečku okolo však má telefon získat menší rozměry než jeho předchůdce. I přes menší šířku se mají do rámečků vejít stereoreproduktory.

Přední strana se má od předchůdců výrazně lišit a to samé bude platit i pro stranu zadní. Ta se má stát domovem pro duální fotoaparát (12 + 12 Mpx) a překvapivě i čtečku otisků prstů, kterou Sony dosud umisťovalo do zamykacího tlačítka na straně. Telefon má pohánět nový čipset Qualcomm Snapdragon 845 za pomoci 6 GB RAM, pro ukládání dat má sloužit 128GB úložiště.

Xperia XZ1 Plus má mít podobné parametry, pouze rozlišení displeje má poklesnout na klasické Full HD a lišit se má i design zad. Telefon si údajně pohorší i v oblasti pamětí, dostat má „pouze“ 4 GB RAM a 64GB úložiště. Chybět však nemá výkonný Snapdragon 845 a duální fotoaparát se stejnou konfigurací.

Posledním chystaným modelem má být Xperia XZ1s, kterou bude pohánět „loňský“ hardware – Snapdragon 835 se 4 GB RAM. Pro ukládání dat má posloužit 64GB paměť, zmenšit se má i obrazovka na 5,2″.

Dříve, než se dočkáme výše uvedených modelů, bychom měli vidět odhalení smartphonů Xperia XA2, XA2 Ultra a L2. V tomto týdnu je s předstihem ukázal @evleaks, oficiální premiéra by se mohla odehrát už příští týden na CES.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.