Domů » Bleskovky » Xperia Smart Bike: Sony na veletrhu IFA ukázalo koncept chytrého jízdního kola

Xperia Smart Bike: Sony na veletrhu IFA ukázalo koncept chytrého jízdního kola

Při procházení areálu berlínského veletrhu FIA jsme nemohli minout pavilon, kde vystavovala společnost Sony. Kromě tradičních prezentací produktů jsme jsme si mohli prohlédnout několik zajímavých konceptů, na kterých japonský výrobce aktuálně pracuje. Naši redakci nejvíce zaujala vize jízdního kola pro 21. století. Už z dálky na sebe bicykl poutal pozornost díky nezvykle širokým plášťům a designu připomínající rekvizitu z vědeckofantastického filmu.


Koncept chytrého kola od Sony 

Základem je chytrý telefon

Jako výpočetní jednotka slouží pochopitelně chytrý telefon se speciální aplikací, skrze kterou lze ovládat všechny prvky výbavy. Tu zastupuje dvojice odolných kamer a SoundBar se šesticí reproduktorů na řidítkách. Jako každé správné kolo budoucnosti, i Sony Xperia Bike disponuje elektromotorem a integrovaným akumulátorem. Ostatně s přihlédnutím na šíři použitých pneumatik by bylo šlapání nadlidským úkolem. Údaje o ujeté vzdálenosti a spálených kalorií jsou provázány s aplikací LifeLog, odkud je lze dále sdílet se svými přáteli.


   

Na dotaz, zda Sony plánuje koncept převést do praxe, nám pracovníci společnosti prozradili, že v dohledné době se s uvedením do komerčního prodeje nepočítá. Na závěr je vhodné dodat, že Sony není jediným výrobcem, který si pohrává s myšlenkou jízdního kola napěchovaného elektronikou. Například Samsung také nedávno zveřejnil vlastní představu o kole pro obyvatele velkoměst. I v tomto případě se bohužel jedná o čistou vizi bez ambic na sériovou výrobu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
newXX
Anonym
newXX

Zajímalo by mě, zda ti, co tohle vytvořili, umí jezdit na kole :D

Cheetah007
Anonym
Cheetah007

Jiste umi, deset metru a pak deset kilometru v sanitce :D

da (neregistrovaný)
Anonym
da (neregistrovaný)

Toto nie je bicykel ale dáke hočo to by som chcel vidieť toho maníka čo by sa na tomto bicykloval by mu odpadli nohy po 100 metroch také plášte veľké ako na motorke… nebodaj by mal ísť do kopca … no čo aspoň by si mohol na tom mobile pozrieť kam sa môže dostať keby mal normálny bicykel ….

(toto je úplná hovadina )