Xperia Odin: Pětipalcový tabletofon se představuje na novém renderu

V nedávné době se objevily informace o chystaném telefonu Sony Xperia Odin, jehož hlavní zbraní má být pětipalcový displej s královským fullHD rozlišením. Nyní máme možnost zhodnotit provedení přístroje díky nově uniklému renderu, který potvrzuje pravost starší fotografie.

 

Je-li něco pro společnost Sony typické, bude to určitě originální vzhled výrobků. Připravovaný model nebude výjimkou, čemuž napomáhá i zajímavý designový prvek v podobě zkosení směrem ke spodní části telefonu. Výrobce upouští od tlačítek na telefonu a spokojit se tak budeme muset s těmi, které se zobrazí na displeji. Naštěstí je operační systém Android na tuto situaci od verze 4.0 připraven, nemusíme se tedy obávat jakýchkoliv komplikací.

 

Připomeňme si také základní specifikace přístroje. Velmi výkonný čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro s grafickým jádrem Adreno 320 můžeme znát například i z nedávno představeného LG Nexus 4. To samé platí i o operační paměti, jejíž hodnota se ustálila na velmi pěkných 2 GB RAM, potíže s nedostatkem výkonu tedy zcela jistě nehrozí. Co se týče fotoaparátu, lze očekávat použití stejného snímače jako u nynější vlajkové lodi Sony Xperia T, přesněji tedy Exmor R čip s rozlišením 13 megapixelů. Pochybovat asi nemusíme ani o rozlišení nahrávaného videa, jež s nejvyšší pravděpodobností dosáhne hodnoty fullHD.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku